دادگاه عالی اجازه می دهد تا حذف سریع از پناه جویان

ریچارد ولف ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 1:51 PM EDT Jun 25, 2020واشنگتن – دادگاه عالی دست چراغ سبز پنج ش

توسط ABESTANEWS در 5 تیر 1399

واشنگتن – دادگاه عالی دست چراغ سبز پنج شنبه به مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در تلاش خود را برای سرعت بخشیدن به حذف کسانی که به دنبال پناهندگی است.

دادگاه حکم داد که پناهندگی پناهجویان ادعا ترس از آزار و اذیت در خارج از کشور نیست و باید با توجه به یک دادگاه فدرال شنوایی قبل از حذف سریع از ایالات متحده اگر در ابتدا موفق به اثبات این ادعا.

این تصمیم نوشته شده توسط دانشیار عدالت ساموئل Alito. دانشیار قضات Sonia Sotomayor و النا کاگان عقیده داشت.

این مورد یکی از بسیاری تا قبل از دادگاه عالی مربوط به تهمت و دولت را سرکوب مهاجرت نگران سریلانکا بومی Vijayakumar Thuraissigiam. او دستگیر شد 25 متری شمالی از مرز مکزیک و بلافاصله قرار داده شده در تسریع رسیدگی به حذف.

بیشتر: رئیس جمهور تهمت مهاجرت سرکوب inundates دیوان عالی کشور

مقامات مهاجرت تعیین می شود که Thuraissigiam نداشت معتبر ترس از آزار و اذیت حتی اگر او یک عضو از سریلانکا تامیل اقلیت های قومی است که چهره ضرب و شتم و شکنجه در دست دولت است.

"در حالی که بیگانگان که تاسیس اتصالات در این کشور باید حقوق دادرسی در رسیدگی به اخراج از کشور, دادگاه چندی پیش برگزار شد که کنگره حق دارد به مجموعه ای از شرایط را برای یک بیگانه ورود قانونی به این کشور که به عنوان یک نتیجه, یک بیگانه در آستانه اولیه ورود نمی تواند هر بیشتر حقوق تحت دادرسی بند" Alito نوشت: در 36 صفحه ،

در مخالفت ستمیر گفت: سیستم کنگره تاسیس کوتاه-مدارهای پرس و جو طراحی شده است برای تعیین اینکه آیا پناهندگی پناهجویان "ممکن است به دنبال سرپناه در این کشور و یا اینکه آیا آنها ممکن است بازیگران به یک سرنوشت نامعلوم."

"امروز تصمیم دستبند قضایی توانایی انجام آن در قانون اساسی وظیفه حفاظت از آزادی فردی و گسیختن یک جزء حیاتی از تفکیک قوا," او نوشت. "آن را افزایش می دهد خطر ابتلا به غلط گیری مهاجرت که نقض حاکم بر قوانین و معاهدات."

دادگاه دو نفر دیگر لیبرال قضات, Stephen Breyer و اموزش Bader Ginsburg, توافق با قضاوت اما گفتند که باید اعمال آن تنها به Thuraissigiam را ادعا می کنند.

"پرداختن به طور گسترده تر اینکه آیا تعلیق بند محافظت از مردم به چالش کشیدن راهنمای تصمیم گیری ممکن است افزایش یک میزبان از سوالات سخت" Breyer نوشت: مانند این که آیا همان حد اعمال می شود به کسانی که برداشت سال پس از عبور از مرز و یا به کسانی که ادعا می شود شهروندان ایالات متحده.

در طول شفاهی در ماه مارس قاضی جان رابرتز و دیگر محافظه کاران ابراز نگرانی کرد که اعطای Thuraissigiam شنوایی می تواند منجر به گسترش قابل توجهی از ادعاهای جدید. وکیل او گفت: در مورد 9,500 پناهندگی پناهجویان مناسب همان رده.

تنها 30 دادخواست برای دادگاه فدرال جلسات واصل شده اند تا کنون اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا وکیل لی Gelernt گفت: پس از آن. در روز پنج شنبه او اظهار تاسف کرد که حکم "نتواند به زندگی می کنند تا قانون اساسی شالوده اصل است که افراد محروم از آزادی خود در دادگاه و این شامل asylum-seekers."

اما معاون وکیل عمومی ادوین Kneedler گفت: در طول شفاهی که نزدیک به 100 دادخواست تا به حال ثبت شده است. Heand هشدار داد از "پتانسیل سیل" از موارد اگر دادگاه عالی حکومت برای Thuraissigiam.

مورد نمایندگی یک آزمون بسیار مهم از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تلاش به سرعت حذف هزاران نفر از مهاجران بدون اعطای دادگاه فدرال جلسات. سریع پیگیری روند مجاز است تحت یک قانون تصویب شده توسط کنگره در سال 1996.

کالیفرنیا مستقر در ایالات متحده دادگاه تجدید نظر برای 9th مدار که کشیده شده تهمت خشم خود را برای تصمیم گیری در مورد مهاجرت حکومت در سال گذشته که تلاش برای حذف پناه جویان تحت چنین "تسریع حذف" روش های نقض حقوق اساسی.

وزارت دادگستری استدلال کرد که گسترش فرایند کارآمد می تواند اضافه کردن سال از دادگاه کشمکش است. پس از از دست دادن این صورت دولت در ماه جولای گسترش سریع سیستم حذف به عنوان سمبل پناهندگی پناهجویان دستگیر و در هر نقطه از کشور که نشده اند به طور مداوم در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا به مدت دو سال.

این مورد یکی از چندین چالش مغلوب ساختن پیشی جستن تلاشهای دولت برای سرکوب مهاجران به دنبال پناهندگی پس از عبور از مرز مکزیک.

در ماه فوریه یک دادگاه تجدید نظر فدرال مسدود شده دولت سیاست بازگشت پناه جویان به مکزیک به انتظار جلسات دادگاه یک عمل مهاجر طرفداران حقوق را محکوم کرد به عنوان غیر انسانی و کشنده است.

در سپتامبر گذشته قضات به طور موقت تایید سیاست های مختلف انکار پناهندگی به کسانی که به دنبال حفاظت از یک کشور آنها را از طریق مانند مکزیک.

اما در سال 2018 دیوان عالی کشور به طور موقت مسدود سیاست با هدف انکار پناهندگی به مهاجران عبور از مرز به طور غیر قانونی به جای تعیین شده در گذرگاه.

مغلوب ساختن پیشی جستن سه سال سرکوب مهاجرت منجر به افزایش دعاوی رسیدن به دادگاه عالی که در آن بازسازی محافظه کار اکثریت به طور فزاینده ای در حال پرداخت سود سهام برای او.

در سال گذشته قضات نیز اجازه دولت جلوگیری از مهاجران فقیر و هدایت نظامی بودجه برای ساخت یک دیوار در امتداد مرز جنوبی.

دادگاه عالی شنیده استدلال در هشت مهاجرت موارد پس از مدت آن در ماه اکتبر آغاز شد از جمله یک چالش برای مغلوب ساختن پیشی جستن طرح برای پایان دادن به این اقدام معوق برای ورود دوران کودکی (IF) برنامه را قادر می سازد که حدود 650,000 مهاجران مستند نشده به کار بدون ترس از اخراج.

این برنامه ایجاد شده توسط رئیس جمهور باراک اوباما در سال 2012 به کمک جوان مهاجران مستند نشده را به این کشور به عنوان کودکان. در دهان استدلال در نوامبر دادگاه قضات محافظه کار گفت: دولت تا به حال کافی سیاست دلایل آن را به پایان. اما دادگاه عالی حکومت 5-4 برابر تهمت و دولت در حکم نوشته شده توسط رابرتز. مغلوب ساختن پیشی جستن در گفت و دوباره سعی خواهد کرد به باد کردن برنامه DACA.

آخرین مطالب