سایت-خاص اجرای برنامه نقل مکان کرد و ما فراتر از جعبه سیاه

حقیقت در مورد تئاتر این است که آنها خسته کننده است. این است می گویند که چه اتفاقی می افتد در درون آنها خسته کن

توسط ABESTANEWS در 31 اردیبهشت 1399

حقیقت در مورد تئاتر این است که آنها خسته کننده است. این است می گویند که چه اتفاقی می افتد در درون آنها خسته کننده است; تنها که آنها به جای خالی باردار انتظار. این انتظار فرض اضافه شده اهمیت در این لحظه که هیچ کس می تواند پیش بینی زمانی که چراغ را بازگشت به Steppenwolf های سالار شعر. ما مانند برخی از مرگ خواهد شد. کمتر از دو هفته به طور موقت بسته شدن در مارس 14, ارجمند هوبارد رقص خیابان شیکاگو اعلام کرد که نزدیک به نیم قرن لو کونته Dance Studio باقی خواهد ماند توقیف به طور نامحدود. و این است که قطعا فقط یک قناری در ضرب المثلی معدن زغال سنگ. اگر شما نگران در مورد چگونه—و یا حتی اینکه آیازنده هنر زنده خواهد ماند ترس خود را به خوبی تاسیس شده است. در شرایطی که برخی از ثروتمندان نیکوکار لمس شهرستان با انگشت, بسیاری از ما نهادهای فرهنگی در حال حاضر ممکن است رفته است. حداقل در شکل کنونی خود را.

در طول چند سال گذشته, اما, Chicagoans اند به طور فزاینده ای فراتر از این جعبه سیاه به ارائه کار خود را در مکان های به طور خاص برای این منظور طراحی شده. بسیاری از این "سایت خاص" اجرای برنامه رخ داده است در موزه ها به خصوص در هنر موسسه تحت سرپرستی هندریک Folkertsکه استخدام شد در سال 2017 پس از روی لئامت دادن دادهایم عملکرد در Stedelijk موزه در آمستردام. ماهانه سری "هنرمندان اتصال" به ارمغان می آورد و هنرمندان و شاعران رقصندگان و نوازندگان به گالری برای تعامل با مجموعه موزه و رسم اتصالات به شیوه های خود را. این پاسخ باید اجرا حیطه از بازی های ویدئویی به یک , انفرادی, چنگ نوازی سنتی مکزیکی, موسیقی محلی به یک عروسک خیمه شب بازی نشان می دهد و بیشتر.

موزه ها استفاده می شود این فرهنگی به واسطه پل تصور شکاف بین هنر و مخاطب است. از تدریس به راهنمای صوتی و در حال حاضر QR code وجود دارد به نظر می رسد اضطراب در مورد ترک عمل تفسیر صرفا به بیننده. اجرای برنامه های مانند کسانی که از "هنرمندان اتصال" با این حال به نظر می رسد به منفجر تفسیر یا حداقل معینی محدود از مفهوم آن است. دنیای هنر است که اغلب مورد انتقاد قرار, و به درستی برای آن نخبه به عنوان اینکه تنها راه درک هنر است که از طریق دانش تاریخی و به طور فزاینده یک تسلط در "تئوری." این و دیگر اجراهای دعوت—و یا به چالش کشیدن—بینندگان به پذیرش این احتمال که یک آهنگ را ممکن است به عنوان بسیاری از تفسیر به عنوان یک رساله.

اما این چاقو نیز کاهش هر دو روش. زندگی بدن از نوازندگان همچنین می توانید در قرعه کشی از جنبه های آثار هنری ناتوان از صحبت کردن برای خود. نظر دادگاه تئاتر کمدي لیزا پترسون و Denis o'hare's, one-man اقتباس از هومر ایلیاد در فارسی گالری گذراندند که برجسته چگونه است که سرچشمه "غربی" تمدن صورت گرفت نه در یونان اما در آنچه که در حال حاضر ترکیه است. با آوردن متن و عکس با هم در این راه سنگ سرد از مجسمه های باستانی شروع به گرم با حرارت از احساسات کسانی که در تولید هر دو بزرگ monoliths و حماسه شعر.

به دور از صرف موزه پدیده, سایت, عملکرد خاص نیز "فعال" هنر عمومی می تواند یکی از راه رفتن هر روز بدون واقعا از دیدنچنین به عنوان هنری مور'ثانیه انرژی هسته ای, یک مجسمه برنزی در سایت Chicago Pile-1 اولین مصنوعی راکتور هسته ای است. برای سالگرد 75 از این رویداد دانشگاه شیکاگو به سفارش هنرمند Cai Guo-Qiang به شلیک خود را "رنگ قارچ ابر" به آسمان بالای آن فلزی همتای. در حالی که جمجمه مانند مور حس پیشامد های روشن Guo-Qiang احساس جشن شاید بیان یک امید برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای. قابل توجه دانشجو-سازمان die-در اعتراض دانشگاه شاد فریم corporeally برجسته انسان از هزینه های اتمی سن.

فراتر از هنر متعدد طراحان در شیکاگو آورده اند و با توجه به نفوذ قدرتمند معماری بر اعمال ما چگونه حرکت می کند. راه اندازی شده توسط گراهام بنیاد برندان Fernandes ساخته شده قابل مشاهده است که شاید غیر منتظره رزونانس بین باله و معماری در کارشناسی ارشد و فرم. از طریق یک سری از لوله مانند تاسیسات در گراهام گالری دانش آموزان از Joffrey, آکادمی رقص انجام یک سری از امتداد و تمرینات باز کردن یک پنجره کوچک به نظم و انضباط شدید که مشخصه حرفه ای رقص های جهان است. خطی از روش خود را منعکس است که از ساخت و ساز در اطراف آنها و به ما می دهد یک حس کنجکاو ترکیبی از درد و لذت است که در نتیجه به آرامی و در عین حال مصرانه coaxing بدن به حرکت در راه طبیعت در نظر گرفته شده هرگز.

در حالی که Fernandes را استاد و به شکل رفت و تبدیل به بخشی از 2019 ویتنی دوسالانه در نیویورک دیگر معماری پاسخگو رقص قطعات کاملا غیر ممکن است به تصور در محل دیگری. نگاهی به عنوان مثال در حال حرکت تاسیسات یک پله و راهروهای ارائه شده توسط HSPro این preprofessional تقسیم هوبارد رقص خیابان شیکاگوطی های اخیر اقامت در Reva و دیوید لوگان مرکز هنر در UChicago. به عنوان نشان می دهد رقصنده منجر مخاطبان رو به مرکز ده پرواز از پله ها به آرامی آنها را به روده ها از یک دلسردکننده ناکجاآباد جایی که سکه به نظر می رسد به معنی پول و/یا مواد مخدر. Eponymous "راهرو" است که در طبقه دوم از ویندوز که یکی می توانید ببینید عجیب و غریب هندسه گرد هم می آیند و سقوط از هم جدا مانند تای چی دیده از طریق یک آینه سیاه و سفید لنز تا نوازندگان به نظر می رسد شلوغ در راهرو متراکم آمیب از رسیدن به بازوها و پاها و چهره. پس از مداخله فضا احساس های مختلف; لوگان را تمیز مدرن خطوط شروع به احساس مانند کسانی که از یک زندان و یا پناهندگی است.

بدین ترتیب اشاره کرد برخی از شباهت ها و تفاوت های بین این شیوه سوال از چه سوخت رسانی این افزایش با توجه به سایت درون معاصر عملکرد باقی مانده است. ضربه است و نه عقل. شده است وجود دارد بسیار wringing دست در مورد نحوه رسیدگی به "شما تا به حال به وجود دارد" کیفیت عملکرد و سایت ويژگی به نظر می رسد تنها به تشدید این مشکلات است. آنچه در تئاتر از دست می دهد و در آن "boringness" این باعث می شود تا در همه کاره بودن آن است که دقیقا همان چیزی است که اجازه می دهد تا محصولات به تور از یک جایی به بعد. برای مطمئن شود, تئاتر که تنها می تواند میزبان یک نوع عملکرد می تواند یک ورشکستگی یکی (یا دیگری کوتاه حرم مانند بایرویت Festspielhaus است برای ریچارد واگنر).

ما ممکن است پس از آن توصیف سایت-عملکرد خاص به عنوان "مضاعف زودگذر." وجود دارد ephemerality از تمام عملکرد بدن است که ناپدید می شوند پس از این واقعیت ترک باقی مانده در اسناد و مدارک در ذهن مخاطبان است. اما علاوه بر سایت-عملکرد خاص تنها می تواند انجام شود در یک مکان. ما ممکن است یکی دیگر از تولید پترسون و اهار را ایلیاداما یکی نیست که نقش در کنار زبان فارسی مصنوعات. این است که حتی بیشتر شدید در این نسخهها کار میکند به طور خاص و خود آگاهانه ساخته شده برای یک فضای خاصی مانند حرکت تاسیسات یک پله و راهرو. وجود دارد ممکن است یکی دیگر از پلکان و حتی یک پله از ده طبقه اما هیچ پلکان کاملا مانند این یکی با آن جلا طبقه و فلزی دستگیره های سنگین آن را درب شکاف بین پنجره و دیوار که از طریق آن رقصندگان محوری انگشتان دست و یا سکه می گویند هیچ چیز از echoey shrieks و گریه می کند که گزاف گویی کردن بتن صاف در حال رشد بیشتر تحریف شده در هر زمان.

چه هستند که ما را از این انفجار از سایت های خاص عملکرد به خصوص در شیکاگو ؟ طولانی "شهر محله" ما ممکن است کمتر خوش بینانه از نقطه که در شیکاگو یکی از مهمترین تفکیک مناطق در ایالات متحده به عنوان کسی که از سن آمد در placeless خاطره از کوه غرب در حال حرکت به شیکاگو هماهنگ من به فضا و ارتباط من آن را در یک راه کاملا جدید. من سعی کردم به توضیح به خواهر کوچک من زمانی که او به شیکاگو نقل مکان کرد اما نمی تواند پیدا کردن کلمات. ریزه اندام جذاب زن او رفته به توسعه یک کل دیگر حساسیت به آن خیابان ها و قطار است که من به عنوان یک نسبتا جنسیتی هنجاری مرد نیست تا به حال به دست آوردن است. آن را در یک بار وسوسه انگیز و غیر مسئولانه به منظور جلب موازی به این نوع از "شهری آگاهی" و سیل از سایت های خاص عملکرد ما اخیرا شاهد در شیکاگو است.

به عنوان ما همچنان به آب و این روز از قرنطینه بسیاری از ما به تازگی به رسمیت شناخته شده ما واقعی گرسنگی برای نزدیکی انسان به عنوان سناریو که عادی شد چند ماه پیش در حال حاضر هیچ جا یافت می شود. متاسفانه تئاتر خواهد بود به احتمال زیاد برخی از فضاهای آخرین به بازگشایی شده است. یا حداقل این نویسنده می یابد آن را سخت به تصور کنید جمع آوری همراه با صدها نفر از نزدیکترین دوستان خود را برای ساعت ها در تاریکی در هر نقطه در آینده نزدیک. مایه تاسف است با توجه به بند کفش بودجه است که با اکثر نهادهای فرهنگی به کار گیرند. حتی اجرای برنامه در فضاهای عمومی احساس غیرممکن دور در حال حاضر.

قبل از مستند, من به دنبال به جلو به دیدن Tanztheater ووپرتال انجام پالرمو پالرمو در هریس تئاتر در پارک هزاره. در واکنش به لغو این, Pina Bausch بنیاد ساخته شده به صورت دیجیتالی بازسازی فیلم از این قطعه را در سال 1989 برتر در دسترس از طریق خود Vimeoفقیر اما خوش آمدید جایگزین. بعد از حدود 15 دقیقه مشاهده از گوشه ای از چشم من, من مبهوت به توجه با یک شخصیت در blackface که به من فرستاده شده به گوگل دیوانگی. من یاد گرفتم که Bausch قطع بحث برانگیز آرایش در اوایل اجرا است. ظاهرا عملکرد نه تنها می تواند خاص به یک مکان بلکه به یک فرهنگ یک کشور یک ذهنیت است.

هر چند بسیاری از سازمان ها به دنبال کت و شلوار و باز در آرشیو خود را به عموم هنرمندان هیچ اگر نه مبتکر پیدا کرده اند و تا کنون راه های خلاقانه تر از به اشتراک گذاری کار خود را. رقصنده و خواننده منتقد ایرنه Hsiaoشناخته شده در مورد شهر برای موزه مداخلات به اشتراک گذاشته شده خود را "نمره ناتمام رقص" از طریق "جذبه از ماده" وب سایت نمایشگاه مشترک معاصر هنر چینی بین هوشمند موزه و Wrightwood 659. نمره آغاز می شود با Hsiao e-mail به داران ابراز با ظریف اشتیاق احساسات بسیاری از ما که زندگی و برنامه ریزی شده طرح میتوانست توسط یک ویروس نمی بینیم اما آورده است که جهان را به زانو در.

شرکت های دیگر را "به سادگی" نقل مکان کرد و عملکرد خود را آنلاین. برای مثال NKAMEاول ایالات متحده به صورت گذشته نگر از اواخر کوبا printmaker Belkis Ayón (1967-99) بر روی صفحه نمایش در شیکاگو مرکز فرهنگی قبل از COVID-19 آن را تعطیل کند شامل مجازی ارائه شده توسط خوش شانس مخمل خواب دار تولیدات یک ساز از اجرای برنامه که ترکیب رقص معاصر و ابداع تئاتر رهبری جولیا Rhoads و لسلی دانزینگ. خوش شانس, اسباب بازی مخمل خواب دار ارائه شده Rooming خانهیک مراقبه در تغییر است که ورقه بین زبان انگلیسی و اسپانیایی و تساوی بر تجارب کوبا جاست اعضای گروه میشل رودریگز کینترا و ردلفو سانچز Sarracino. یکی دیگر از NKAME شرکت کننده دیگ عسل عملکرد آفریقایی diasporic فمینیستی مشترک cofounded توسط Felicia Holman, عایشه Jean-Baptisteو ابرا جانسون. گلدان عسل را اگر/پس از آن شامل اجرای آنلاین و یک سری از نمرات از طریق کار با ماهانه هنرمندان مهمان اوج با آثار جدید جشنواره شامل همه هنرمندان در یک آخر هفته طولانی و عملکرد.

این آزمایش به ما نشان می دهد متوسط در چهار راه. در حالی که همه هنرمندان بوده است ضربه سخت گیر نوازندگان (سایت های خاص و یا در غیر این صورت) تنها کسانی هستند که به صراحت بر تکیه می کنند آن است که در حال حاضر خطرناک ترین: پایدار و مستقیم تماس شخصی در فضای فیزیکی. یکی جاده, در اینجا نشان داده شده توسط Tanztheater ووپرتال Pina Bausch, تلاش برای reapproximate آنچه ما از دست داده ایم با این امید که ما را به آن را به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. یکی دیگر از روش ارائه شده توسط عسل گلدان است که به تصور "دیجیتالی بومی" عملکرد ممکن است مانند نگاه. یک کودک از 90s من می دانم دست اول چگونه به اینترنت ارائه می کنند جامعه در زمان عمیقی انزوا. اما من همچنین می دانم که چگونه آن را می تواند به ما چهره به چهره با زشت ترین قطعات از خودمان است. و بنابراین شما ممکن است بپرسید: از کجا می خواهد ما انجام هنگامی که ما می رسند جدید ما عادی است ؟ این من نمی تواند پاسخ دهد. اما من می تواند به شما قول می خواهید یک صندلی ردیف جلو. vtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب