از روح یار به بلوز بمب

sh_holle_thee_maxwell001_web.jpg

از سال 2004 پلاستیک Crimewave (با نام مستعار استیو کراکوف) استفاده کرده است تاریخچه راز از شیکاگو موسیقی را روشن شایسته هنرمندان با شیکاگو روابط ایم که فراموش دستکمگرفتهشده یا هرگز متوجه در وهله اول.


بلوز و روح نیروگاه هلل تو MarCla RoDé ماکسول به دنیا آمد و در شیکاگو در اکتبر 17, 1945 رفته با چند نام و آواز در حداقل به عنوان بسیاری از ژانرهای طول زندگی حرفه ای طولانی خود. او چه بود مسلما اولین و حرفه ای فرفره در سن پنج سالگی. او و مادرش, Eula تو Gladys ماکسول بوده و هماهنگ در خانه و در آلبرت هی Malotte را 1935 تنظیم خداوند نماز است و آنها پرداخت می شود به آواز خواندن در یک کلیسا در 59 و واباش—جماعت که در حال حاضر تماس های خود را بیشتر شهری Missionary Baptist.

در سن نه سالگی ماکسول شروع به مطالعه کلاسیک صدای پیانو و روزولت در دانشگاه شیکاگو موسیقی جایی که او در ادامه مطالعات خود را تا او شد 17. در زمان او بود 12, او می خواهم آواز روی صحنه به سه زبان در مدنی خانه اپرا. “من مطرح شد در اروپا پس زمینه به دلیل موسیقی کلاسیک,” او گفت: محقق رابرت Pruter برای 1990 کتاب شیکاگو روح. “من می تواند خواندن در آلمانی و فرانسوی و ایتالیایی. خوب بود که من دیگه نفرین کردن در رفتن به مدرسه. من آن را در زمان زمان طولانی برای کشف کردن که من بود.”

ماکسول کشف بلوز و روح در حالی که حضور پارکر دبیرستان در انگلوود در اوایل دهه 1960 و آن عشق در نگاه اول گوش دادن—به زودی او رخنه کردن به دیدن محلی را نشان می دهد توسط امثال هارولد Burrage Little Johnny Williams, اوتیس رس و Simtec & وایلی. در اطراف آن زمان ماکسول نیز به عضویت دختر در گروه Tourjourettes نمایشگاه او نور سوپرانو و در اوایل سال 1965 او کشف شده توسط تولید کننده بیل “Bunky” شپرد. شپرد با ماکسول (پس از انجام به عنوان هالی ماکسول) برای دو مجرد در صورت فلکی سوابق. برای اولین بار “(شادی را به شما هزینه) یکی نازک سکه” در برخی از شهر بادخیز پخش و دوم “تنها زمانی که شما تنها” در حال حاضر به عنوان یک “northern soul” کلاسیک در انگلستان و فراتر از آن. بعد از آن در همان سال او به ستاره سوابق و دوم 45 برای برچسب “فیلادلفیا کوترماهیان” شد منطقه ای آمار در ’66—ماکسول و DJ گیاه “در شهر گنت” کنت ترویج تنها در یک رویداد در جرثقیل بالا مدرسه که در آن او نشان داد که چگونه به رقص به لحن.

ماکسول تغییر دوره در سال 1967 پس از یک فاجعه فرفره در جنوب-سمت باشگاه Peyton Place, نزدیکی 39 و ایندیانا است. او خواند “مبهم” امضای تعدادی از پاپ اواز خوان, Johnny Mathis و آموزش کلاسیک بود و هنوز هم قابل شنیدن در او به دقت کنترل شود تا حدودی داد و بیداد کن, عملکرد, فقط به عنوان آن را بر روی “یکی از سکه های نازک.” جمعیت نبودند داشتن آن و آنها حلیم ماکسول با بطری های آبجو و پرتقال است. یکی دیگر از اعمال شب—بلوز خواننده کمدین و کشیدن هنرمند ویلبر “Hi-Fi” سیاه و سفید توضیح داد که این مشکل برای او. “عسل” او گفت:, “شما نمی کردم بدون روح است.”

“از آن نقطه من مصمم به دریافت این ‘روح'” ماکسول گفت Pruter. “من گوش به Gladys Knight. من گوش به Aretha Franklin. من به گوش هر کسی که hollered و فریاد زد.” او می خواهم بازگشت به Peyton Place چهار ماه بعد و وای مخاطبان با خیره کننده نسخه از “احترام”. ماکسول در ادامه به فرفره تحت نام خود و گاهی اوقات حمایت R&B خواننده باربارا Acklin و در سال 1969 او منتشر شد انفرادی 45 در Curtis Mayfield را Curtom برچسب—یک طرف “رنج” نوشته شده توسط میفیلد و دانی هاتاوی. او را یک واحد در سال 1970 در Smit-Whit برچسب قبل از نجات در شیکاگو در حالی که برای.

در 70s اوایل ماکسول به کالیفرنیا نقل مکان کرد جایی که او به کمک باز کردن یک کلوپ شبانه و سنگ به مدت سه سال با افسانه ای ارگ هموند جیمی اسمیت. او همچنین نوشت: لحن است که به نظر می رسد در یک سال 1978 آلبوم بلوز سوپراستار بابی “آبی” مطلوب و ’77 به 85 او جایگزین تینا ترنر در آیک ترنر گروه تور عمدتا در اروپا است. با وجود آیک بد شهرت ماکسول اصرار دارد که رابطه خود حرفه ای و پربار و او حتی در سفر با او دوباره در سال 1992 (که در آن نقطه او “هالی مکس”). در سال 2018 او مستروف خاطرات Freebase ain’t رایگان در مورد او دوستی نزدیک با ترنر گرفتن contrarian مشاهده است که او اساسا مهربان و بخشنده و جنایات خود و نقض حقوق بشر بودند انحرافات.

پس از اولین بار او را روی لئامت دادن با Turner ماکسول به شیکاگو بازگشت و در سال 1985 به دنبال پس از او بیمار است. موسیقی او نیز شروع به حرکت در یک bluesier جهت و او اغلب با بازی بلوز-متمرکز سالن های مانند کینگستون معادن. که در آن فرانسوی باشگاه صاحب Gérard Vacher شنیده می شود او در سال 1996—او رزرو شده خود را در پاریس محل Quai du Blues بود که تغییر نام Maxwell کافه پس از او مالک. ماکسول انجام شود به طور منظم به اندازه کافی در پاریس و در سراسر اروپا است که او محبوب ترین ها در این قاره نیز به 2000s.

ماکسول گاهی اوقات تماس خودش “سیاه و سفید ورزش ها بمب” از آنجا که برای بسیاری از حرفه ای او sported زرق و برق دار کلاه گیس بلوند (یا بلیچ مو و فرسوده تا پسوند). صدای او رشد کرده است کمی عمیق تر کمی ناهموار و بسیار قوی تر و رسا تر از آن بود که در دهه 1960—او می اندازد تمام بدن او به او نفسانی بی باک بزرگتر-از-زندگی برگشت. او بی تردید مهم نیست که همکاران او هستند و او را با طیف گسترده ای از جمله وسوسه جانی تیلور اسپینرها این دلز Fred Williamson و حتی کاپیتان & Tennille.

در سال 2011 ماکسول رزرو شده بود در یک طرف صحنه در شیکاگو بلوز, جشنواره, اما تنها یکی از جشنواره هفت headlining مجموعه شامل یک زن است. در پاسخ بلوز, پیانیست جون Gand تشکیل سازمان “زنان در Blues” ویترین در Reggies راک باشگاه و ماکسول آمد و روی به میزبان. آن را تبدیل به یک رویداد در محدوده زمانی معین با نشان می دهد در Reggies’ و در فضا در اوانستون و ماکسول اغلب درگیر شده است. در طول سال 2013, بلوز, جشنواره, او cohosted تور اتوبوس شیکاگو روح و بلوز تاریخ است. و در ژانویه 2014 او افتخار توسط بزرگ سیاه و سفید موسیقی پروژه در شمال شرقی دانشگاه ایلینوی که اضافه شده به آن هنرمند رجیستری و منتشر شد مصاحبه با او به عنوان یک پادکست.

ماکسول هنوز انجام در شیکاگو باشگاه که همه آنها تعطیل این بهار. در طول دوره از یک حرفه ای است که در حال حاضر در ششمین دهه (شمارش از اولین ضبط) او ساخته شده است دوستان یا طرفداران مشاهیر مانند سامی دیویس جونیور Redd فاکس, Sidney Poitier, Isaac Hayes, Koko Taylor, شوگر ری رابینسون و محمد علی. او در حال حاضر 74 سالشه و همچنان به برنده شدن بیش از مخاطبان جدید—بیایید امیدواریم که آن را نه بیش از حد طولانی قبل از او می تواند به عقب بر گردیم روی صحنه که در آن تعلق! v


  • ماکسول 1965 اولین تک

  • انگلستان انتشار 1969 تک “رنج می برند” توزیع شده توسط گراز سوابق

  • عمده فعالیت این خواننده با تصویری از هلل تو ماکسول در الکترومغناطیس کافه در پاریس آپلود شد در سال 2009.

  • هلل تو ماکسول انجام در شیکاگو زنان در Blues جشنواره در Reggies’ در سال 2013.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im