واقعیت بررسی: دولت اوباما ارسال نمی $3.7 میلیون به ووهان آزمایشگاه

متی قهوه ای و کیم Hjelmgaard ایالات متحده آمریکا امروزمنتشر شده 6:47 PM EDT آوریل 4 سال 2020این ادعا: دولت اوب

توسط ABESTANEWS در 15 اردیبهشت 1399

این ادعا: دولت اوباما به $3.7 میلیون دلار به یک موسسه تحقیقاتی در ووهان چین

ریشه های کروناویروس تبدیل شده اند به طور فزاینده ای موضوع داغ اجازه می دهد تئوری های توطئه برای به دست آوردن کشش آنلاین و در میان مقامات بالا مشخصات.

ادعا می کند که دولت ایالات متحده کمک صندوق پژوهش به coronaviruses شروع به گسترش پس از Daily Mail گزارش آن اسناد و مدارک به دست آمده است که "نشان می دهد ووهان موسسه ویروس شناسی عهده coronavirus آزمایش بر روی پستانداران دستگیر بیش از 1000 مایل دور در یوننان – بودجه توسط a $3.7 میلیون دلار کمک مالی از دولت آمریکا."

این گزارش را به دست آورد کشش در رسانه های اجتماعی در حالی که این ادعا تکرار شد با مشخصات بالا چهره های سیاسی.

"سالها دولت آمریکا شده است بودجه بی رحمانه حیوانات آزمایش در ووهان موسسه ویروس شناسی که ممکن است کمک به گسترش جهانی COVID-19," Rep. مت Gaetz R-Fla., توییتی در آوریل 13. Gaetz بعد ستایش رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در فاکس نیوز برای "ارتکاب به پایان این امریکا, آخرین کمک مالی داده شده به آزمایشگاه در ووهان توسط اوباما!"

در طول یک مارس 17 کنفرانس خبری نیوز مکس یک خبرنگار پرسید: مغلوب ساختن پیشی جستن در مورد اعطای پول است. "ما به پایان خواهد رسید که کمک مالی به سرعت" مغلوب ساختن پیشی جستن گفت. "از آن ساخته شده بود چند سال پیش. بود که رئیس جمهور پس از آن, من تعجب می کنم؟"

رسانه های اجتماعی پست های insinuated که هر گونه پژوهش مربوط به زمان بیماری همه گیر.

"ما در حال کشف است که دولت آمریکا unconstitutionally ارائه $3.7 میلیون دلار کمک مالی به #ووهان آزمایشگاه در #چین که بسیاری از آنها با اشاره به به عنوان منبع فعلی ویروس scamdemic" یک مارس 13 Instagram پست از @freedom_faction می خواند.

"خوبی خوبی خوبی در سال 2015 اوباما به چینی آزمایشگاه در ووهان 3.7 M گرانت به مطالعه کرونا ویروس چه اتفاقی !!!" یک Facebook کاربر نوشت: در مارس 19. این پست بیش از 55000 سهام.

در مارس 21, op-ed برای وال استریت ژورنال دیابت Tom Cotton, R-ارک., متهم به دولت چین از پوشش تا دخالت خود را در این ویروس را ریشه. "این شواهد ضمنی برای مطمئن شود, اما آن را به تمام نقاط نسبت به ووهان آزمایشگاه" سناتور نوشت.

"چرا آمریکا (NIH) در سال 2017 به $3.7 متر به ووهان آزمایشگاه در چین ؟ چنین کمک های مالی ممنوع شد در سال 2014" سابق شهردار نیویورک رودی جولیانی توییتی در آوریل 26.

ادعا می کند که دولت اوباما بودجه coronavirus تحقیقات به نظر می رسد ارجاع کمک مالی ارائه شده توسط موسسه ملی بهداشت به EcoHealth داد یک گروه تحقیقاتی است که آهنگ در حال ظهور بیماری است. این کمک مالی است که به طور مستقیم نظارت NIH و آن را ادامه داد تحت مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تا این که اخیرا لغو.

EcoHealth داد و coronavirus تحقیقات

این EcoHealth داد یک غیر دولتی گروه تحقیقاتی که بر ظهور بیماری های ناشی از حیوان و انسان و فعل و انفعالات. موسسه ملی بهداشت همواره بودجه این سازمان برای پروژه حداقل از سال 2002.

در سال 2014 NIH تصویب کمک مالی به EcoHealth داد تعیین شده برای تحقیقات به "درک خطر بت Coronavirus ظهور." این پروژه درگیر همکاری با محققان در ووهان موسسه ویروس شناسی به مطالعه coronaviruses در خفاش ها و خطر بالقوه انتقال به انسان است.

اصلی پنج سال اعطا شد reapproved با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت در ماه جولای سال 2019. در مجموع $3,378,896 در NIH بودجه کارگردانی شد از دولت به این پروژه است.

این پروژه که تاسیس شد "به درک چه عواملی اجازه می دهد coronaviruses از جمله بستگان نزدیک به سارس به تکامل و پرش به جمعیت انسانی" است و حاصل 20 علمی گزارش در مورد انسان و دام بیماری ممکن است انتقال از خفاش ها به انسان است.

واقعیت بررسی: است COVID-19 ناشی از مصرف انسان از حیوانات ؟

طی دو کمک های مالی تایید شده توسط NIH برای EcoHealth داد که ووهان موسسه دریافت حدود $600,000 از NIH به گفته رابرت Kessler, سخنگوی EcoHealth داد. بودجه یک هزینه برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل از ویروسی نمونه.

برای کمک مالی تایید شده در سال 2014 حدود 133,000 فرستاده شد به این موسسه در چهار سال اول با حدود $66,000 آینده در سال گذشته است. برای دومین کمک مالی تایید شده در سال 2019 حدود 76,000 شد بودجه برای ووهان موسسه هر چند هیچ پول در واقع فرستاده می شود قبل از اعطای این ختم.

"این سخت است برای انجام این کار در کشورهای دیگر. بسیار پیچیده است. آن نیاز به مقدار زیادی از سفر. این امر می تواند بسیار مناسب است اگر ما می تواند آن را انجام دهد در خود ما حیاط" پیتر Daszak رئیس EcoHealth داد و گفت: ایالات متحده آمریکا امروز.

"ویروس ها هستند که در معرض خطر برای بهداشت عمومی در ایالات متحده آنها در چین است. اگر ما می خواهیم به دانستن هر چیزی در مورد آینده همه گیر ما نیاز به کار در کشورهایی که این ویروس ها هستند."

واقعیت را بررسی کنید: کروناویروس در چین نشات گرفته و نه در جای دیگر محققان و مطالعات می گویند

در آوریل 23, موسسه ملی بهداشت اطلاع EcoHealth داد که آن را دیگر نمی خواهد دریافت کمک های مالی از سازمان و مانده از آن عطا شده بود لغو.

"NIH می توانم تایید می کنند که این کمک هزینه به EcoHealth داد Inc. فسخ شده است. اعطای بود برای $3.4 میلیون بیش از 6 سال توزیع شده در سراسر تمام سایت ها: اولیه awardee, EcoHealth بهداشت داد, Inc. (نیویورک) و زیر awardees ووهان موسسه ویروس شناسی (ووهان) شرق چین طبیعی دانشگاه (شانگهای) موسسه پاتوژن زیست شناسی (پکن) و دوک-NUS دانشکده پزشکی (سنگاپور)," NIH در بیانیه ای گفت ایالات متحده آمریکا امروز. "NIH نیست بحث در مورد جزئیات فرایند تصمیم گیری در مورد خاص اعطای جوایز."

آژانس همچنین با اشاره به بیانیه ای از دفتر مدیر اطلاعات ملی که اعلام کرد جامعه اطلاعاتی بود که در ادامه به بررسی ریشه های COVID-19.

بیشتر: مغلوب ساختن پیشی جستن می گوید که او را دیده شواهد coronavirus آمد از آزمایشگاه. ما سازمان های اطلاعاتی می گویند آن بود و نه انسان ساخته شده

"دولت فدرال ایالات متحده بررسی می کند که آیا آن را خوب است برای کار با مکان هایی مانند ووهان موسسه ویروس شناسی. ما هرگز کار با هر آزمایشگاه و یا سازمان مگر اینکه از آن شده است preapproved توسط دولت ایالات متحده و/یا آن سازمان" Daszak گفت: ایالات متحده آمریکا امروز.

آن را غیر معمول نیست برای ایالات متحده به صندوق پروژه های تحقیقاتی در کشورهای دیگر. NIH سالانه کمک های مالی بیش از 32 میلیارد دلار در تحقیقات پزشکی, کمک های مالی به سازمان های سراسر جهان است.

موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی زیر مجموعه از NIH که دسته تحقیقات بیماری های است که بودجه 8,598 پروژه های فعال در سراسر جهان در مجموع $5,927,849,026. بسیاری از کسانی که در پروژه های متفاوت در تحقیقات خود به اهداف در حال وقوع در بیش از یک دوجین از کشورهای خارج از ایالات متحده علاوه بر هزاران نفر در داخل کشور.

این ووهان موسسه ویروس شناسی توسط دولت کنترل می شود موسسه تحقیقاتی در ووهان چین شهر که در آن SARS-CoV-2 به احتمال زیاد نشات گرفته است. تاسیس در سال 2015 آزمایشگاهی چین بود ابتدا سطح 4 ایمنی زیستی بالاترین استاندارد به منظور رسیدگی به شدت عفونی و یا در غیر این صورت کشنده عوامل بیماری زا.

بحث در اطراف این موسسه امکان دخالت در ریشه های کروناویروس همچنان در بالاترین سطوح از آمریکا و دولت های چینی. هیچ شواهدی وجود ندارد که بودجه کارگردانی شده توسط دولت ایالات متحده به ووهان موسسه ویروس شناسی کمک کرده و منجر به زمان بیماری همه گیر.

واقعیت را بررسی کنید: Coronavirus نه انسان ساخته شده و یا طراحی شده اما منشاء آن هنوز مشخص نیست

پروژه های تامین مالی شده توسط اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت تولید تحقیقاتی که برجسته خطر شیوع مانند SARS-CoV-2 در جنوب چین است. خلاصه پیشنهاد برای این پروژه اشاره کرد نگرانی که یک بیماری مانند SARS-CoV و یا زودتر سارس شیوع خواهد بوجود می آیند از این منطقه است.

"ماموریت ما این است که برای درک ریشه های بیماری های همه گیر و برای کمک به جلوگیری از آنها را. آنچه ما دریافتیم این بود که چین یک نقطه داغ برای ظهور بیماری" Daszak گفت: از EcoHealth داد به تلاش های تحقیقاتی. "و زمانی که این بیماری به مردم آنها را پس از آن سفر در هواپیما و ویروس ها همیشه به کشورهایی که بیشترین سفر: آمریکا و اروپا. دلیل ما این کار را انجام دهید برای محافظت از سلامت عمومی است."

حاکم ما: تا حدودی نادرست

ما رای این ادعا تا حدودی نادرست از آنجا که برخی از آن پشتیبانی نمی شد ما پژوهش است. آن است گمراه کننده به ادعا می کنند که دولت اوباما به کمک های مالی به موسسه تحقیقات. درست است که بودجه ارائه شد به یک پروژه که در آن یک آمریکایی گروه تحقیقاتی مشغول به کار در کنار یک سازمان است. اما ادعا می کند که کمک های مالی در هر راه کمک به تولید فعلی همه گیر بی اساس هستند. علاوه بر این در مجموع $3.7 میلیون داده نشده بود به ووهان موسسه ویروس شناسی تنها در حدود $600,000.

ما واقعیت-بررسی منابع:

  • موسسه ملی سلامت EcoHealth داد Inc. جایزه سال
  • موسسه ملی سلامت درک خطر بت Coronavirus ظهور جوایز سال
  • جامعه اطلاعاتی بیانیه ای در ریشه های COVID-19
  • موسسه ملی بهداشت بودجه و کمک های مالی
  • موسسه ملی بهداشت پروژه های فعال
  • موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی نقشه از پروژه های فعال
  • درک خطر بت Coronavirus ظهور انتزاعی پیشنهاد

با تشکر از شما برای حمایت از ما روزنامه نگاری. شما می توانید اشتراک به ما چاپ نسخه ad-free نرم افزار و یا الکترونیکی روزنامه ماکت در اینجا.

ما واقعیت را بررسی کنید, کار, پشتیبانی, در بخش, توسط یک کمک مالی از Facebook.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن