سیاه تخیل: یک ابزار برای decolonize ذهن

برای بزرگنمایی کلیک کنید ناتاشا مارین حسن هنرمند مفهومی هنرمند ناتاشا مارین سیاه تخیل ایجاد یک پناهگاه

توسط ABESTANEWS در 5 اردیبهشت 1399
برای بزرگنمایی کلیک کنید Natasha Marin - COURTESY THE ARTIST
  • ناتاشا مارین
  • حسن هنرمند

مفهومی هنرمند ناتاشا مارین سیاه تخیل ایجاد یک پناهگاه امن برای folx در طول زمان هنگامی که آن را بیش از همیشه مورد نیاز. به عنوان سیاه و سفید جوامع در ادامه به طور نامتناسبی تحت تاثیر COVID-19, سیاه تخیل است که نه تنها کتاب بلکه یک پروژه: دعوت به ایمان و فراتر از محدودیت های فعلی ما واقعیت تجسم آینده ای که مراکز خواسته های ما شفا و رویاهای.

سه سال پیش سیاه تجسم استودیو (بحرانی سیاه و هنر نوشتن اقامت اجرا شده توسط نورث وسترن فارغ التحصیلان کمی Adeyemi) به من معرفی مارین کار می کنند. اقامت تشویق اعضای آن به بررسی اکتشافات سیاه و سفید زیبایی شناسی در سیاتل در حالی که به طور همزمان ریشه آنها را در درون یک سنت از رادیکال فکر می کردم. به عنوان یک نویسنده در حال ظهور هنرمند و یک دختر مطرح شده در دریای سفیدی من بود (و هنوز هم هستم) دارای اعتبار زمانی که من به رسمیت شناخته شده که تجربی نمایشگاه ساخته شده و توسط زنان اتفاق می افتد جایی که من زندگی می کردند. آنها می افتد و می تواند به تقویت همه صدای ما به مساوی هم به معطل در هر فرکانس بافت و تن.

آن شب من ایستاده در خط برای ورود به فضا و دیدم ناتاشا مارین. او در باستان زبان که تنها ما می دانیم که چگونه شما درمان خود را ؟ در حال حاضر من تا به حال لذت بردن از دیجیتالی اتصال با مارین به بحث در مورد سرپرستی کتاب تمرین های خود را و چگونه سیاه folx بهبود می یابد در طول زمان از عدم قطعیت است.

میا هریسون: چه سیاه و تخیل ؟

ناتاشا مارین: من نه ساله می گوید آن را در مورد آزادی است.

من به طور معمول شور نوجوان نشان می دهد که این بخش سخت است. او توصیف سیاه تخیل به عنوان یک متافیزیکی فضا ممکن است به "نگاهی به ماتریس قرص" برای رسیدن به—جز طرف دیگر شما می رسند در واقع در درون خود.

من می گویند که سیاه تخیل آغاز می شود در زیر پوست است که نشانگر و گسترش تا آنجا که ما می توانید بازیگران خودمان را در سراسر فضا و زمان. ما همیشه باید برای شروع با unimagining هر چند. ما باید به decenter موذی توهم از سفیدی به حفظ کلیت سیاه تخیل.

چگونه مفهومی پروژه آمده بود ؟

تصویر آن: سیسیل 1929. من بذله گویی.

یک بار پس از یک زمان وجود دارد یک زن سیاه و سفید بود که مخفیانه معتاد است. که من. اما از آنجا که جامعه می بیند هیچ چیز اشتباه است با یک زن سیاه و سفید کار خودش را به مرگ آن زمان این فرد جهانی اکثر مقدار قابل توجهی از زمان به شکل از چگونه او می تواند هک خود را معتاد خود سیستم استارت برای قرار دادن انرژی و دفع شدید خستگی آدرنال. من می دانم که آنچه شما در حال پرسیدن دقیقا . . . اما آن را هنوز هم یک داستان واقعی است.

من 2016 ویروسی پروژه "غرامت" به من چپ عاطفی خیس تا سال 2018 است. من باز خودم را مثل یک پورتال به شمار نزدیک شهادت به نابرابری درآمد بر اساس نژاد. من به نام یک n***** روزانه. من زندگی را تهدید. من doxxed. من کودکان در معرض خطر بودند. این همه برای استفاده از مهارت های شبکه های دیجیتال به kinesthetically آموزش "اعمال نفوذ امتیاز"?! هرگز woulda thunk آن است. ساده و بی تکلف به حداکثر. هجده nonstop ماه از روح من باز مثل تخم چشم به درد بسیار و بی تفاوتی. من پر انرژی و همچنین استخوان خشک می شود. بدن من و خانواده من احساس مانند یک غفلت ، آن زمان برای یک تغییر است. من نیاز به دوباره پر کردن خودم. من نیاز به بازگرداندن خودم.

چگونه است که ایده گسترش?

با پشتیبانی از دیگر سیاه womxn, کهربا, شعله, Rachael فرگوسن و ایمانی سیمز من قادر به میزبان اولین سیاه تخیل نمایشگاه "ایالات موضوع" در هسته گالری در سیاتل در ژانویه 2018. گذراندن یک ماه در تاریکی احاطه شده توسط صدای همکاران من و من جمع آوری شده را به من داد ، چیزی که من نمی دانستم من نیاز مانند آب و غذا و سرپناه. که نمایشگاهی که در آن شرکت کنندگان blindfolded و رهبری از طریق پیچ و خم از صدای ما کور-خواننده تدریس, Ayanna هابز واقعا پرش شروع خود من تخیل و خیلی دنبال کرده است.

سیاه, تخیل, مفهومی, پروژه همچنان ادامه دارد. من جمع آوری پاسخ به چند دهید از مردمی در سراسر جهان است. اما تا کنون, سیاه تخیل شده است نمایشگاه: "ایالات متحده از ماده" "این (g), گوش دادن" "اشیاء آیینی" با یک چهارم ("سایت های قدرت") برنامه ریزی برای باز کردن در شمال غربی آفریقا آمریکا موزه در بهار 2021; آن را نیز تبدیل به این کتاب زیبا که برای من نیز یک نمایشگاه از انواع مصرف قالب یک کتاب و یا شاید یک طلسم یا یک کتاب از جادوها.

هنگامی که شما را نگه دارید این کتاب با ونسا آلمانی با شکوه محراب جلد تحت عنوان "من نمی خواهد رنج می برند برای شما" " شما در حال برگزاری بسیاری از سیاه صداها و intersectional دیدگاه های در دست های خود را و آنها مقدس است.
هنگامی که شما تصمیم می گیرید این باید تبدیل به یک متن ؟

Kristina کیرنس مشغول به کار بود در McSweeney را در سال 2018 و همچنین من, Facebook, دوست, برای چندین سال. مطمئن شوید که من قرارداد امضا شد یکی از آخرین اقدامات زیادی در از بین بردن او Blackified McSweeney کل کاتالوگ نمایی. من بسیار افتخار می کنم به fraternize با نوع سفید و زنانی که در حال حاضر می دانم که چگونه به اهرم امتیاز و لازم نیست من به آنها نشان می دهد راه را با چه مانده از من انرژی است.

برای بیشتر قسمت ها, آنچه وجود دارد در قالب کتاب هرگز وجود در هر شکل دیگر. اما در چند نوبت من عشق رونویسی صوتی من تا به حال صرف تقریبا یک سال و گوش دادن به بیش از و بیش به طوری که برخی از قطعات را می توان در این کتاب گنجانده شده. Quenton بیکر و رابرت Lashley قطعات نمونه—من هنوز هم می تواند شنیدن صدای خود در سر من که من بازخوانی کلمات خود را امروز.

چگونه همکاران درگیر در کار است ؟

من به تازگی به حال این فرصت را به شاهد دوباره چه قوی و انعطاف پذیر شبکه جهانی من ساخته شده در رسانه های اجتماعی. این است همه چیز را به انجام با شخصی از کمک رسانی به مردمی که "جریان اصلی" اغلب گمان محیطی—افراد جوان LGBTQIA+ folx, زنان زندانی, مردم, معلول, neurodivergent folx همه سیاه و سفید و با شکوه. با استفاده از یک دستی شیک پوش فرم وب من دعوت مردمی برای آپلود صوتی و یا متن پاسخ به سه دهید: آنچه که خود منشاء داستان ؟ چگونه شما درمان خود را ؟ توصیف یا تصور کنید در یک جهان که در آن شما را دوست داریم و امن و ارزشمند است.

چگونه شما درمان خود را ؟

صرف وقت به عنوان عمیق در برش سیاه من تخیل بسیار میدارد. Tomi Adeyemi, Nnedi Okorafor و N. K. Jemisin شده اند بسیار عالی ادبی ، من انتخاب کنید تا کتاب توسط این نابغه و من جیغ با صدای بلند در سر من: خداحافظ, جهان بی رحمانه! و ذهنی جهش به کتاب های خود را با رها و خالص glee.

در مقدمه ای به شما می گویند که این متون شما را شفا دهد. چگونه اغلب شما با مراجعه به این گزیده ای? وجود دارد یکی این است که صحبت کردن به شما در حال حاضر ؟

این کتاب را می توان یک مراسم شی—این طراحی شده است که برای هر روز و یا به طور منظم استفاده کنید. شما می توانید تلنگر سیاه تخیل باز به طور تصادفی و پیدا کردن برخی از شما ارائه نمی دانستم شما مورد نیاز است. امروز من باز به صفحه 135 و من احساس شاران عجیب و غریب صدای نزدیک به من حتی از Decatur, گرجستان. او زمزمه به طور مستقیم به ذهن من یک یادآوری است که چند هفته به قرنطینه-حالت من به شدت مورد نیاز: "من به یاد داشته باشید که من توانایی به درمان است که من می توانید تصمیم بگیرید که در سلامتی و به دنبال آن است که من در حال حاضر تمامیت است که من به دنبال."

شما چه تصور به عنوان یک تصور آینده در طول این بازی uncharted اجتماعی چشم انداز ما در حال حاضر مواجه?

سیاه, تخیل , آدرس انزوا به طور مستقیم به عنوان یک گروه کر از intersectional سیاه, شهادت برای ما حال و روز بقا. هر صفحه یک زندگی شهادت به ما انعطاف پذیری—ما هرگز به تنهایی در بی حد و حصر سیاه تخیل. پس از سفر اخیر به تانزانیا, من فقط می خواهم یک چیز از زندگی من است. من می خواهم برای الهام بخشیدن به بسیاری از بومی های آفریقایی diasporic مردم (سیاه Folx) که ممکن است به در نظر گرفتن خودمان شادمان بازگشت به آفریقا واقعا ساخت رویاهای ما در حالی که ریشه در جامعه است.

که در آن شما قصد دارید به سیاه تصورات بعدی ؟

سیاه و سفید وجود دارد مردم در همه جا بر روی زمین است . . . و من ناامید کننده اختصاص داده شده به تقویت ما شادی و سلامتی ما و صدای ما. من هرگز می خواهید برای محدود کردن خودم و یا cauterize خود من فوق العاده خوش طعم تخیل. بیایید همه چیز را. در همه جا. ما کاملا بی حد و حصر ،

TL;DR? دوست من و برنده جایزه dramaturg جی o'leary, و من در حال تطبیق سیاه تخیل به صورت مرحله به دلیل, چرا که نه ؟ من زندگی من بهترین زندگی! vtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im
آخرین مطالب