بازی عینک شنا

قطعا اگر از تجربهی کسانی که بدون استفاده از عینک شنا وارد استخر شدهاند جویا شوید متوجه میشوید که کلر موجود در

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

قطعا اگر از تجربهی کسانی که بدون استفاده از عینک شنا وارد استخر شدهاند جویا شوید متوجه میشوید که کلر موجود در آب میتواند باعث چه التهابات شدیدی در چشم شود. اگر چه امکان پر کردن مصنوعی ریهها با یک مایع (تنفس مایع) برای برخی از موارد امکانپذیر است اما اندازه و پیچیدگی تجهیزات آن اجازه نمیدهد تا کاربرد عمومی داشته باشد و فقط برای کاربردهای پزشکی با تکنولوژی کنونی است. آزمایشگران در غواصیهای اولیه به سرعت کشف کردند که تأمین هوا از سطح و تنفس آن در زیر آب به راحتی امکانپذیر نیست. اما معنای لغوی واژه حرفهای به معنای آنست که شخص از آن شغل یا حرفه درآمدی کسب نماید که در بسیاری از موارد درآمد کسب شده در غواصیهای تفریحی که بخشی از صنعت گردشگری را به خود اختصاص دادهاست، بسیار بیشتر از غواصیهای صنعتی بوده و خطرهای تهدیدکننده آن نیز به مراتب کمتر از غواصیهای صنعتی مینماید. اما این به معنای بی کیفیت بودن محصولات آن نیست. ازآنجاکه بسیار نرم و راحت است، برخی از شناگران برای شنای تفریحی هم این مدل را ترجیح میدهند. آنها در رنگهای روشن، با رنگهای متنوع لنز عرضه میشوند که تناسب راحت و تنظیم آسان را ارائه میدهند. بهترین راه برای اینکه ببینید با کدام عینک راحت هستید این است که آن را امتحان کنید.  Post has be en c᠎reat ed ​by G SA Conte nt Generator DEMO!

شنا نیز یکی از ورزش های پرطرفداری است که هم جنبه درمانی دارد و هم میتوانید آن را به صورت حرفه ای دنبال کنید. شما برای خرید عینک شنا میتوانید به بخش عینکهای شنا در سایت فراشاد مراجعه کنید و عینک مناسب خود را انتخاب نمایید. برای جلوگیری از عفونت های چشمی توصیه می شود از عینک های شنا استفاده کنید. لنز شفاف: لنزهای شفاف یک دید مشابه را ارائه میدهند که از تغییر رنگ جلوگیری میکند. برای طراحی عینک شنا واشرهایی در نظر گرفته شده که کنار چشم ها تا عدسی عینک را پوشش میدهد و از نفوذ آب به چشم ها جلوگیری میکند. این عینک ها به دلیل لایه لاستیک مانندی که دور تا دور آن را احاطه کرده است، مانع از ورود آب آلوده به داخل چشم خواهد شد. عینک را روی چشمان خود قرار دهید بدون اینکه بندهای آن را دور سر خود قرار دهید. شایعترین مجموعه تجهیزات غواصی، اسکوبای «تک شلنگ» مدار باز با رگلاتور ۲ مرحلهای و یک سیلندر گاز تنفسی تحت فشار است که مرحله اول آن بر روی سیلندر ثابت شده و مرحله دوم آن در دهان غواص قرار میگیرد. از سوی دیگر، در کشورهایی مانند استرالیا که در آن ماهیگیری ورزشی توسط شیلات دولتی تدوین و تنظیم میگردد، ماهیگیری با نیزه به شکلی سازگار با محیط زیست انجام و از این نوع ماهیگیری به صورت گزینشی، برای شکار گونه هائی مزاحم استفاده میشود که نه منجر به وارد آمدن آسیبهای زیستمحیطی به زیستگاهها میگردد و نه ایجاد آلودگی یا آسیب رسیدن به گونههای خاص و حتی باعث حفاظت از گونههای در معرض خطر انقراض با از بین بردن گونههای مهاجم نیز شدهاست. ​This art icle h as  be᠎en w​ritt en ​with the ​help  of GSA Con​te᠎nt Generator Demov​er sion.

در طول سالهای ۱۹۶۰، تلاش هائی برای به رسمیت شناخته شدن ماهیگیری با نیزه به عنوان یک ورزش المپیک انجام پذیرفت ولی ناموفق بود. امروزه کلمه «اسکوبا» به عنوان یک واژه در دنیای «غواصی» پذیرفته شدهاست و اشاره به «دستگاه غواصی» یا نمودهای کلی از تجهیزات غواصی دارد. همچنین در بسیاری از حوزههای قضایی غواص حرفهای اشاره خاص به غواصی دارد که مسئولیت سلامت و امنیت مشتریان، آموزش غواصان تفریحی، رهبری غواصی را برای کسب درآمد انجام داده و توسط قوانین ملی کشورها به رسمیت شناخته شدهاست. به گزارش سازمانهای جهانی محیط زیستی در جزیرههای دریای کارائیب از جمله بون ایر، انواعی از ماهیهای گرمسیری به نام هامور ناسائو و هامور گولیت که در صخرههای مرجانی سواحل بلیز میزیستند منقر گردیدهاند، همچنین در دریای سیاه، خلیج کالیفرنیا و بسیاری از دیگر نقاط جهان ماهیگیری با نیزه باعث از بین رفتن گونههای خاص و آسیبهای جبران نشدنی به محیط زیست گردیدهاست.

نوعی نیزه سه شاخه کوچک با دسته بلند نیز که در آمریکای جنوبی برای شکار گیگینگ بول فراگ با نور در شب یا برای شکار کپور و ماهیهای دیگر در عمق کم استفاده میشود. مورخ یونانی پلیبیوس حدود ۱۲۰ تا ۲۳۰ سال پیش از میلاد در تاریخ خود، اشاره به شکار برای شمشیر ماهی با استفاده از زوبینهای سر خاردار نمودهاست. اوپیان نویسنده یونانی اهل کوریکوس نیز که رسالهای بزرگ دربارهٔ ماهیگیری دریایی نوشتهاست، اشاره میکند که هالیولیکا یا هالیوتیکا، بین سالهای ۱۷۷ و ۱۸۰ تشکیل شدهاست. اوپیان وسایل مختلف ماهیگیری از جمله استفاده از نیزه و نیزههای سه سر را توصیف میکند. شکارچیان اولیه در هند، مردم مین کوپی و ساکنان بومی جزایر آندامان و نیکوبار نیز از زوبینهای با کابلهای طولانی برای ماهیگیری در زمانهای اولیه استفاده میکردند. اصطلاح «اسکوبا» (مخفف کلمات self-contained underwater breathing apparatus) به وجود آمده در دوران جنگ جهانی دوم است که در اصل در ایالات متحده توسط دکتر کریستین لامبرسین به مردان غورباقهای که با سیستم تنفس زیر آبی به جنگ در زیر آب میپرداختند گفته شدهاست.

آخرین مطالب