این Blackivists در مستند حرکات
Martin Luther King Jr. at the Chicago Freedom Movement Rally in Soldier Field; Martin Luther King, Jr. and Bernard LaFayette at street rally; Black Power movement at the Chicago Freedom Movement Rally at Soldier Field; Aerial view of a large crowd at a rally. - FROM THE CHICAGO URBAN LEAGUE PHOTOS COLLECTION, THE UNIVERSITY OF ILLINOIS AT CHICAGO SPECIAL COLLECTIONS AND ARCHIVES

  • مارتین لوتر کینگ جونیور در شیکاگو جنبش آزادی تجمع در میدان سرباز; مارتین لوتر کینگ جونیور و برنارد لافایت در تجمع خیابانی; سیاه و سفید قدرت جنبش در شیکاگو جنبش آزادی تجمع در میدان سرباز; نمای هوایی از جمعیت زیادی در یک تجمع.
  • از شیکاگو شهری لیگ عکس مجموعه, دانشگاه ایلینوی در شیکاگو مجموعه های ویژه و بایگانی

هنگامی که عمده حرکات سنگ این دوره از تاریخ آمریکا سیاه صداها و دیدگاه اغلب سمت چپ—از کتاب های درسی از موزه ها و خروج از رکورد های عمومی.

وارد Blackivists. آغاز شده در سال 2018 این گروه از شش سیاه archivists در شیکاگو کار می کند به آموزش و مشورت با گروه های جامعه در مورد چگونه به درستی حفظ archives اولویت بندی پروژه های که پر کردن شکاف ها در تاریخ است.

“گذشته از ما مربوطه موسسات مهم برای ما به عنوان سیاه و سفید اطلاعات حرفه ای archivists و کتابداران و سوابق مدیران قادر به ارائه و به اشتراک گذاری این تخصص این مهارت با جوامع ما و مردم ما می گوید:” Skyla S. Hearn سابق رئیس بایگان و مدیر در DuSable موزه تاریخ طبیعی. “بنابراین همه ما با هم کار کنند در سایت های مختلف و حوادث به آموزش های عمومی در مورد آرشیو و همچنین چگونه به انجام این کار به عنوان شهروند archivists.”

این کار از این حافظه کارگران است و حتی ضروری تر امروز به عنوان پلیس به قتل جورج فلوید پرسیده است: اعتراضات گسترده در سراسر کشور و بحث در روایات تاریخی. سیاه جوامع در حال, دوباره, در این زمان جنبش, کار برای اطمینان از آنها قدرت به سند آنچه که اتفاق می افتد. اهمیت این است که بیشتر به تقویت آنچه Blackivist استیسی ویلیامز می گوید: به نظر می رسد “بسیاری از سفید امریکا جمعی gasp لحظه” که نژاد پرستی و ظلم و ستم هنوز هم وجود دارد.

“من فقط فکر می کنم حتی دانستن و دیدن است که در آن لحظه درک است که تاریخ ما همیشه ثبت شده است با توجه به غالب سازه که آیا این نوع از اسناد و مدارک در این کشور می گوید:” ویلیامز که مدیر مرکز دیجیتال دانش در دانشگاه شیکاگو کتابخانه. “بنابراین اهمیت من فکر می کنم همه ما که در فضاهای مربوطه و تلاش برای بالا بردن, تاریخ, داستان, روایات, مواد, فرهنگ, همه, از آن, از مردم در این کشور بسیار مهم است.”

در پاییز گذشته برخی از Blackivist اعضای گروه مشغول به کار در یک پروژه با اسمیتسونیان به صحبت با Chicagoans در سمت غرب در مورد آنچه اتفاق افتاده در روز پس از مارتین لوتر کینگ جونیور کشته شد در سال 1968. این داستان می گوید: Blackivist Raquel Flores-Clemons توضیح دهید که چگونه گارد ملی تحت درمان ساکنان سیاه اما یافت نمی شود در هر کتاب درسی.

“این آثار به طور مستقیم به آنچه که اتفاق می افتد به همین دلیل همه چیز راه آنها هستند چرا مردم پاسخ راه آنها پاسخ دهد و به همین دلیل برخی از جوامع نهفته خشونت پلیس و بیش از پلیس بیشتر از جوامع دیگر می گوید:” فلورس-Clemons که دانشگاه بایگان و مدیر بایگانی سوابق مدیریت و مجموعه های خاص در شیکاگو دانشگاه دولتی. “بسیاری از این است که هنوز هم بسیار در ذهن و دل ما فردی اعضای جامعه.”

مستند ارتباط بین جوامع و اجرای قانون نشان می دهد ارتباط بین نسل ها و تدریجی پیشرفت ساخته شده و یا فقدان آن است.

“زمانی که من فکر می کنم در مورد تمام ایده جامعه کنترل پلیس نیست که چیزی جدید می گوید:” تریسی دریک یک بایگان در کالج رید. “اما اگر شما می دانید که تاریخ خود را, شما می توانید ردیابی که در اصطلاح به چه Black Panthers بودند مبارزه برای در 60s. آنها استفاده می شود که دقیقا همان تعبیر است اما اکثر مردم نمی دانند که نمی تواند این ارتباط را برقرار میکنه. به همین دلیل آن مهم است که سند آن را در تمام این مراحل. بنابراین شما می توانید ببینید, ‘صبر کنید ما به مبارزه برای جامعه کنترل پلیس برای بیش از 40 سال است.'”

بسیاری از آن تاریخ تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است ثبت شده است. در سال گذشته Blackivists مشورت با اعضای ایلینوی فصل از حزب پلنگ سیاه و سفید. بخش مهمی از فرایند گرفتن سازمان تاریخ شفاهی.

“تا حد زیادی این پرونده است که ما باید دولت اسناد و ثانویه منابع کتاب اما بسیاری از این داستان نبود گفت: Panthers خود” دریک می گوید. “بنابراین این یک فرصت برای سند که تاریخ [با آنها]. و این روایت ایجاد یک counternarrative به بزرگتر سابقه ای که ما در مورد آنها را می دانیم و آن را به ما اجازه می دهد برای غیر فعال کردن هر گونه تصورات غلط و تصورات از پیش پنداشته است که غلط است که مردم در مورد آنها.”

کار به طور مستقیم با اعضای جامعه کلیدی تمرکز Blackivists. این گروه کار کرده با عسل گلدان عملکرد پس از سال 2018 در شیکاگو, سیاه, اجتماعی, فرهنگ, نقشه آنلاین عمومی, علوم انسانی, پروژه مستند سیاه و فرهنگ اجتماعی از مهاجرت بزرگ از طریق اوایل قرن 21. این پروژه با تمرکز بر ظهور و خانه فرهنگ در سال 1980 پس از مشورت با کسانی که حضور عسل گلدان حوادث به انجام آن را به خودتان آرشیو کمک کند. که بخشی از یک بزرگتر تعهد برای کمک به شیکاگو.

“وجود دارد بسیاری از مواد وجود دارد که نیاز به حفظ و نگهداری است که نیاز به مراقبت و ما وانمود نمی کند قادر به انجام تمام است که کار خودمان” Hearn می گوید. “بنابراین ما واقعا باید برای بالا بردن تشویق و همچنین ارائه مردم با این ابزار قادر به انجام این کار است. بنابراین شما می دانید از طریق این پروژه خاص ما قادر به انجام این کار است.”

و این ابزار می تواند ضروری در مستند تاریخچه. Blackivist ارین Glasco مستقل بایگان, پژوهشگر و سازمان می گوید: “archivists در این لحظه—به خصوص در این انقلاب لحظه ای که ما در آن هستیم—واقعا منحصر به فرد مطرح شده و بسیاری از مهارت های منحصر به فرد است که قرض خود را به خوبی به آنچه اتفاق می افتد در خیابان.”

به تازگی شهروند-ضبط ویدئو تا به کمک پلیس برطرف کردن حساب از سوء رفتار: 75-سال-مرد تحت فشار قرار دادند به زمین در بوفالو, نیویورک, دو دانش آموزان با خشونت دستگیر شده در Atlanta, Georgia; باقلا کیسه مهمات گلوله معترضان در Austin, Texas. تاکید کرد که رسانه های اجتماعی نیست یک آرشیو از Blackivists می گویند archivists می تواند کمک به مردم به درستی بایگانی آنچه آنها ضبط شده است. این گروه با انتشار یک راهنمای این ماه است که فراهم می کند راهنمایی برای سازمان معترضان و هر کسی که می خواهد به سند یک جنبش است.

“شواهد ویدیو دروغ نمی گوید, می گوید:” Glasco که در خدمت به عنوان تیم تحقیقاتی منجر برای #NoCopAcademy کمپین—سیاه و قهوه ای و جوانان-رهبری تلاش های مردمی برای جلوگیری از ساخت و ساز از 95 میلیون دلار آکادمی پلیس در شیکاگو است. “من می دانم که مردم این ویدئوها آنها نیست فکر رفتن آنها دیده می شود که آنها مستند حقوق بشر جرائم اما این دقیقا کاری است که آنها انجام می دهند. بنابراین من فکر می کنم این چیزی است که بسیار قدرتمند است که من می خواهم برای دیدن بیشتر archivists بسیار با دقت و به عمد و آگاهانه به.”

حتی به عنوان صنعت بیشتر می شود متنوع سفید archivists, داران و موزه تکنسین هنوز هم اکثریت را تشکیل می دهند از موقعیت های سراسر کشور—تقریبا 90 درصد است. اما همیشه سیاه archivists این گروه اشاره می کند اگر چه این کار از کسانی که تریل اغلب رفت و نهان.

“شده است وجود دارد و این رشد در شرایط سیاه archivists که در این زمینه اما برای یک دوره حدود 30 تا 40 سال وجود دارد فقط شاید حدود پنج یا هفت و همه آنها با یکدیگر می دانستند و آنها را گسترش در سراسر کشور” توضیح می دهد که Steven D. غرفه یک بایگان با ملی ایالات متحده آمریکا Archives جایی که او مدیریت سمعی و بصری مجموعه برای ریاست جمهوری اوباما ، “آنها در یک موقعیت برای انجام این کار است که ما در حال حاضر قادر به انجام در حال حاضر است. و ما انجام این کار را برای جوامع ما برای خانواده ما بلکه به افتخار آنها است.” v

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

آهنگ پیشواز همراه اول