‘لطفا ماندن در خانه’

YOUTUBE

اما Yaaka جرقه بزند انگشت خود را به مطمئن شوید که مخاطبان خود گوش دادن است. او می پوشد یک chartreuse تی شرت یقه دار و AirPods به عنوان او صحبت می کند به دوربین. “لطفا هر زمان که شما سرفه,” او می گوید او به عنوان جعلی سرفه به مشت او را “پوشش دهان خود را.” او مکث برای تاکید بین هر کلمه و دلخوری و عصبانیت دیگران از طریق برخی از مقالات بر روی میز خود. او دارای یک تصویر از خود را تا حدی مبدل در یک بازی بیس بال, کلاه, با, بافت, بیش بینی خود را. “COVID-19” تایپ شده خود را در سراسر ساعد. یک بنر در بالای صفحه نوشته شده “خود را پوشش سرفه و عطسه.” “لطفا این کار را انجام,” او می گوید.

Yaaka پزشکی مورد مدیر برای پناهندگان در Heartland داد. او به ارمغان می آورد پناهندگان به دکتر قرار ملاقات ترجمه برای آنها باعث می شود مطمئن شوید که مشتریان با بیماری های مزمن می دانید که چگونه برای مدیریت شرایط خود را. اما پس از 5 ساعت در روزهای هفته تا کی و تعطیلات آخر هفته او نشسته داخل گنجه خود فیلمبرداری فیلم خود را در کانال یوتیوب WordOut. او خطاب به دوربین با همان شدت من تصور او با استفاده از زمانی که صحبت کردن با مشتریان است. او هدف همان است: او می خواهد به پناهندگان اطلاعات آنها نیاز دارید.

Yaaka شروع به آپلود ویدئوها به خود کانال در مارس 14, وقتی ایلینوی ضبط کرده 23,247 coronavirus عفونت و 868 مرگ و میر. در برخی از فیلم Yaaka به نقل از اطلاعات در مورد این بیماری از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و سازمان بهداشت جهانی است. در دیگران او مصاحبه کارشناسان که به توصیه های عملی برای پناهندگان در چگونه آنها می توانند از خود محافظت کنند. هیچ چیز Yaaka می گوید در فیلم جدید. در حالی که اعداد و ارقام به طور گسترده ای در دسترس در سراسر اینترنت را چشم انداز خود را است. آنچه مهم است این است که اطلاعات بیرون آمدن از خود ، Yaaka یک شخص پناهنده و با او صحبت می کند به او بینندگان با شفقت از محل شناخت.

“حال که ما [به عنوان پناهنده] را محدود به خانواده ها در اطراف ما, بازدید, دوستان ما, بازدید از سایر مردم در سراسر جامعه که در آن ما در زندگی آن است که بسیار ضروری است,” او می گوید: در یکی از ویدئو. “اما در این مرحله ما در حال تشویق همه پناهندگان و مهاجران را به مطمئن شوید که به لطفا در خانه بماند.”

Yaaka متولد شد و در Manafwa منطقه شرق اوگاندا در سال 1992. او فرار کرد خشونت در خانواده به عنوان یک نوجوان. پس از سال ها پنهان شده در اوگاندا Yaaka وارد کنیا در مرز 2015 در سن 23. او دوست یک راننده کامیون که او را متقاعد به قاچاق او را در سراسر مرز. Yaaka وارد در شهر نایروبی اشتباه و به تنهایی. او سرگردان تا زمانی که او بر آمد یک گروه از مردم در خواب در خیابان. او به زودی متوجه آنها پناهندگان در حال انتظار برای ثبت نام با کمیسیون عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان یا UNHCR. او آموخته بود در مورد پناهندگان در مدرسه اما هرگز تصور نمی کرد که یک روز او را تبدیل به یکی. او در خط بیش از حد.

چهار ماه اقامت خود در نایروبی به عنوان او منتظر درخواست خود را به روند کمک های انسان دوستانه سازمان در این شهرستان اعلام کرد آنها به دنبال دو پناهندگان یکی اوگاندا و کنگو برای کمک به اتصال دیگر شهری پناهندگان با خدمات پزشکی. پناهندگان در کنیا هستند و از نظر قانونی تنها مجاز به زندگی در اردوگاه های پناهندگان. اما کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تخمین می زند که حدود 16 درصد از کنیا پناهنده جمعیت در مناطق شهری است. سازمان در این مراکز شهری باید منابع محدود به طوری که آنها اغلب کمک طلب کردن واجد شرایط پناهندگان به عنوان مورد مدیران در ازای یک زندگی کوچک می سازد.

به عنوان یک اوگاندا مسلط به چهار زبان و گواهی به عنوان یک EMT و کمک های اولیه Yaaka کار کردم. در موقعیت جدید خود را, او می خواهم بازدید حدود 100 پناهندگان در خانه هر ماه و توزیع دارو, کاندوم, و, پاک, آب, قرص برای کسانی که آنها نمی توانیم; اتصال کسانی که تا به حال مشکل با کنیا (که مستند تاریخچه سوء استفاده) با خدمات حقوقی و ترجمه برای پناهندگان در قرار ملاقات های پزشکی. اگر یک پناهنده وارد نایروبی بدون یک محل به محل اقامت Yaaka خواهد آنها را دعوت به ماندن در خانه خود را تا زمانی که آنها خود را پیدا بلبرینگ.

در ماه جولای سال 2017 ایالات متحده تایید شده Yaaka را اسکان مجدد نرم افزار است. او ساخته شده راه خود را در سراسر اقیانوس اطلس به یک استودیو کوچک در راجرز پارک که در آن نور ریخت و از طریق پنجره. خود اسکان مجدد آژانس Heartland داد برای اولین بار من او را در کارکنان مربوط به فراشی در یک بیمارستان در اوانستون. او به عنوان تخلیه زباله در یکی از آزمایشگاه های او شروع به صحبت کردن با محققان. او رله داستان کار خود را در نایروبی و تمام گواهینامه های او می خواهم متصلب تا در ازای یک مدرک رسمی. او پیوست آزمایشگاه تا زمانی که او یک مورد پزشکی مدیر منطقه مرکزی وحیاتی است.

Yaaka و دوست خود تریسی موریسون (که ویرایشهای WordOut را ویدئوها) تا به حال شده فکر کردن در مورد راه اندازی یک کانال یوتیوب مدتها قبل از بیماری همه گیر. موریسون داوطلب با خانواده های پناهنده از طریق اسکان مجدد آژانس HIAS-شیکاگو. (آژانس شعار است برخی از تغییرات “ما به استقبال پناهندگان چرا که آنها یهودی بودند. امروز HIAS استقبال پناهندگان از آنجا که ما یهودی”; وزارت امور خارجه لغو این سازمان قرارداد در دسامبر سال 2017 به عنوان آن را نقل مکان کرد به بستن تمام برنامه های اسکان مجدد کمتر از 100 پناهندگان در سال است.) موریسون خواهد کمک به پناهندگان خود پاسخ پرسش: از کجا می توانم به یادگیری زبان انگلیسی ؟ چه پزشکی? چگونه می توانم پیدا کردن یک دندانپزشک که عربی صحبت می کند? چه نوع کت زمستان نیاز دارم ؟

او ملاقات Yaaka در سال 2018 که در آن زندگی کرده بود در شیکاگو برای یک سال و می خواست به صحبت می کنند در یک رویداد به نام Chicago یهودیان برای پناهندگان مجمع. موریسون ارائه شده برای کمک به او در نوشتن و ویرایش سخنرانی خود. این رویداد در محل این روز پس از یک تیرانداز با هجوم به درخت زندگی کنیسه در پیتسبورگ کشته شدن 11 یهودی نمازگزاران. تیرانداز گفت: او را هدف قرار کنیسه به طور خاص برای کار خود را با HIAS. در سایه قتل عام مخاطبان نشسته گرفتار به عنوان Yaaka ایستاده بود بر روی صحنه و صحبت در مورد سفر خود را از اوگاندا و چالشهای پیش روی پناهندگان در ایالات متحده آمریکا “ما با کمک [به] دولت و سازمان ها به ارمغان می آورد که ما در اینجا,” او گفت:. “آنها به ما کمک کند به مدت سه ماه و سپس آنها انجام می شود با ما. ما هنوز جدید است. ما هیچ چیز نمی دانم.” بسیاری از آمد تا او را پس از بپرسید که چگونه آنها می تواند کمک کند و اگر او می خواست به صحبت می کنند در رویدادهای دیگر. Yaaka به زودی در بر داشت لوپ به یک شبکه به خوبی معنی آمریکایی و کانادایی) که تا به حال زمان و منابع و تمایل به کمک به پناهندگان اما که کاملا می دانم که در آن برای شروع.

هنگامی که او شروع به در Heartland, Yaaka دیدم کل کلاس از کارگران که کار برای ارائه خدمات به پناهندگان. در خود اسکان مجدد او البته می دانستم که این سازمان وجود داشته است اما او نمی دانست که تا چه حد از منابع موجود است. او قطعا نمی دانم که چگونه به آنها دسترسی داشته باشید. این به نظر می رسید مانند یک برطرف شدن است مشکل: مردم نیاز به کمک. کمک به وجود دارد. چرا نمی تواند هر کسی راهی برای پل این شکاف?

Yaaka فکر بازگشت به زمانی که او جدید در کشور, و او تا به حال تحقق: پناهندگان عشق یوتیوب. “وقت آزاد که [پناهندگان] را صرف آنها را بر روی تلفن های خود را” Yaaka گفت. در معافیت در طول ناهار بعد از کار “ما در حال تماشای ویدئوها از بازگشت به خانه در یوتیوب. ما نمی توانیم درک اخبار و یا چیزهای دیگر در تلویزیون—آمریکایی دیگر چیزها—پس ما به تماشای چیزهایی که از بازگشت به خانه. این همان چیزی که من استفاده می شود به انجام.”

اگر او می تواند ویدئوها را در چهار زبان او صحبت می کند انگلیسی زبان لوگاندا, Lumasaba و Swahili — او می تواند توضیح دهد که به پناهندگان چگونه برای دسترسی به خدمات در دسترس. شاید فیلم های خود خواهد بود اطلاعات کافی و یا شاید پناهندگان پس از آن رسیدن به ارائه دهندگان خدمات خود را. در هر صورت او می تواند در ساخت منابع-دانش زیرساخت است که او به طور جدی ندارد در شیکاگو پناهندگان جامعه است.

به عنوان Yaaka و موریسون شروع به برنامه ریزی برای کانال بیماری همه گیر کوروناویروس گرفت. این کار در حال حاضر احساس فوری است. برای بسیاری از پناهندگان که شکاف در دانش می تواند کشنده باشد. هر چند Yaaka تا به حال یک کار تمام وقت و موریسون شد و به پایان رساندن پایان نامه در ترم آخر از مدرسه گراد آنها بسیج به سرعت. تنها یک ماه به WordOut زندگی این کانال منتشر کرده است, ده فیلم ها.

دکتر Gary Kaufman, متخصص اطفال و داخلی پزشک طب کار کرده است که با پناهندگان برای نزدیک به 20 سال از ویژگی های برجسته در چهار فیلم در کانال. کافمن گفت Yaaka آمد به او چند هفته به این بیماری همه گیر. “کلمات او به من که به نوعی تعجب من شد ‘[پناهندگان در شیکاگو] می دانم که شما و آنها به شما اعتماد,'” کافمن می گوید. “”اگر شما چیزی آنها را از گوش دادن به شما است.'”

در طول سال کافمن پیدا کرده است که بیماران به طور کلی دریافت اطلاعات بهترین زمانی که آن را ابلاغ به زبان خود و از یک عضو از جامعه خود را. بسیاری از بیماران خود بودند بوسنی و روسیه در اوایل 2000s. “بازگشت به خانه آنها نمی درمان TB. و به آنها گفته شد که این دارو سمی شد,” او می گوید. “من تا به حال برای متقاعد کردن مردم به نه ماه از ایزونیازید و مادرم به طور خاص خواهد بود ترس من میخوام قرار داده و فرزندان خود را به نارسایی کبد.” در نهایت او متوجه شد که بيماران بیشتر پذیرای درمان اگر یک بوسنیایی و یا روسیه عضو از کارکنان خود توضیح داد که اطلاعات به جای. اگر Yaaka فکر پناهندگان خواهد توجه کافمن مشاوره بود که او به هیچ می گویند ؟ “پس گفتم: از کجا می توانم ثبت نام کنم؟”

اگر یوتیوب است WordOut را به معنی تولید WhatsApp است که در آن توزیع, خط لوله, یک برنامه پیام رسانی بسیار محبوب با پناهندگان. Yaaka خود حساب پر و گفتگو با پناهندگان و مشتریان و دوستان خود زندگی می کنند که در مکان های دور افتاده از ایسلند به نایروبی. تا کنون WordOut دسترس است متوسط. ویدئوها دریافت حدود 70 نمایش ها به طور متوسط. و حتی اگر برخی از نظر آدرس او را با نام”[خوب] کار دکتر Emma با تشکر برای آموزش جهان”—Yaaka نمی دانم آنها چه کسانی هستند که او می گوید: یک چیز خوب است. به این معنی که او را از رسیدن به آن فراتر از دوستان خود. یک توزیع محدودیت Yaaka کاملا پیش بینی است که به دلیل WordOut یک پروژه شخصی (و نه تحریم Heartland) او مجاز برای به اشتراک گذاشتن فیلم خود را با مشتریان حدود 100 نفر را برآورد.

کافمن هر چند فکر می کند این کانال در استقلال چیزی است که باعث می شود آن را قدرتمند است. “هنگامی که یک جامعه منجر به یک پروژه با اهداف خاص آن می رود خیلی بهتر از اگر کسی می آید و تصمیم می گیرد آنچه شما نیاز دارید.”

بزرگترین چالش برای دو فرد عمل شده است زبان است. تا کنون WordOut تنها به زبان انگلیسی ، Yaaka و موریسون در حالت ایده آل می خواهید اعضای جامعه برای کمک به تولید فیلم ها در زبان هایی مانند عربی امهری و Rohingya. آن را سخت برای Morrison ویرایش در زبان او را درک نمی کند. آنها در نظر گرفته ایم و دوبله انگلیسی موجود ویدئوها و یا حتی زوم در حالی که Morrison ویرایش تا Yaaka ترجمه می تواند در زمان واقعی است.

در یک گرم از شنبه شب در من ممکن است پیوستن به یک زوم تماس با Yaaka که نشسته در گنجه خود را و موریسون که در یک صندلی مخمل خواب دار سنتی کار از خانه ، Yaaka بیشتر loquacious از دو جغجغه کردن راه حل های ممکن برای WordOut است سکسکه می خواند یک لیست مهمان های آینده نگر و به من می گوید برنامه ای برای آینده است. او توضیح می دهد که او نمی خواست پناهندگان فقط به یادگیری از ویدئوها اما او می خواهد آنها را به درگیر در فرایند خلاق است. او می گوید که او داوطلب خدمت سربازی دوست خود پاتریک یک جوان رواندا پناهنده علاقه مند در ویدئوگرافی به فیلم مصاحبه با Kaufman. برخی از مشکلات فنی در گرفت که موریسون و Yaaka توصیف در جزئیات بزرگ هر جمله از داستان مربوط با خنده.

“ما در حال یادگیری در هر زمان اگر چه” موریسون می گوید.

“Yeah, Yeah, Yeah,” Yaaka می گوید: “یادگیری است.” v

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im