PBN چیست ؟ چرا باید از آن بترسید!

PBN چیست ؟ چرا باید از آن بترسید!

به این ترتیب ، مدیر سایت مجموعه ای از وبلاگ ها و سایت های مختلف را ایجاد می کند و محتوای مربوط به موضوع سایت شما را در آنها دارد. این وبلاگ اعتبار و وضعیت در طول زمان به دست آوردن خواهد شد و یک فضای خوب برای لینک دادن به سایت اصلی.

راهنمای مطالعه
چه زمانی مفهوم PBN در جستجوگرها معرفی شد ؟
3 دلایل اصلی برای داشتن یک PBN
Google چگونه شناسایی و «PBNs خوب» را انجام می دهد ؟
چرا ساخت یک PBN در نظر نمی?
چگونه به یک دوست گوگل ؟
یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در رتبه بندی نتایج گوگل ، تعداد و کیفیت لینک های ورودی به سایت است ، اما این عامل نیز مهم ترین دلیل برای گوگل برای از دست دادن موقعیت و مجازات خود است!

در واقع, این شمشیر دو لبه ابزار مهم ترین ما در مسابقات دشوار و پیچیده است که, اگر به درستی مورد استفاده قرار نمی, ممکن است در سایت ما و کسب و کار ما زمین.

PBN مخفف شبکه وبلاگ خصوصی ، بعدها به عنوان شبکه خصوصی Backlink شناخته شده است. اگر ما به معنای این عبارت نگاه کنیم ، می توانیم در یک تعریف ساده بگوییم.

PBN مجموعه ای از وبلاگ ها و سایت های ایجاد شده برای تقویت سایت اصلی و لینک است.
قبل از نگاهی دقیق تر به اثرات مثبت یا منفی این رویکرد ، بیایید نگاهی به فلسفه وجود و مسیر شکل گیری PBN بیاندازیم.

چه زمانی مفهوم PBN در جستجوگرها معرفی شد ؟
می توان گفت که PBN نوع خاصی از مزرعه پیوند است. مزرعه لینک شده است در بازار از ۱۹۹۹ ، بله ، سال ها قبل ، و هدف خود را برای ساخت یک مجموعه عظیمی از سایتهایی را که با هم مرتبط بودند و مرتبط با یک سایت خاص بوده است.

 

پیوند مزرعه یا یک شبکه اختصاصی از لینک ها
الگوریتم های گوگل در آن زمان
یادگیری آخرین الگوریتم های گوگل با مثال ، فیلم و کتاب–وب کم آکادمی
خوش آمدید به باغ وحش گوگل! برای اینکه با فرشتگان نجات گوگل آشنا شوید ، ابتدا داستان تولد الگوریتم های گوگل را بخوانید + دانلود رایگان کتاب و فیلم های آموزشی HD رایگان
آنها به عنوان هوشمند به عنوان آنها امروز نیست ، و آنها به شدت در لینک به سایت های رتبه وابسته است. این وابستگی آنقدر بزرگ بود که گوگل خود را به طور رسمی محاسبه و اعلام عامل به نام رتبه صفحه برای سایت. رتبه به طور مستقیم بر اساس تعداد و کیفیت لینک های ورودی تعیین شد.

با این فلسفه ، بسیاری از سایت های که در راه های مختلف به شما مرتبط و پول برای خود ساخته شده ایجاد شد. روش هایی مانند ثبت نام در سایت های دایرکتوری ، تبادل لینک های دو طرفه و تبادل لینک های سه طرفه به سرعت یکی از تکنیک های مهم و تاثیرگذار در جستجوگرها شد. بسیاری از این روش ها در یک مقاله با عنوان تکنیک های SEO کلاه سیاه پوشش داده شده
ما بررسی و معرفی شده است.

همه چیز به خوبی پیش رفت تا تعداد وب مسترها و سایتهایی که این روش را افزایش دادند ، و مزارع با پیوندهایی به موضوعات پراکنده و نامربوط پر شدند. الگوریتم های گوگل بهبود یافته اند و ارزش این سایت ها کمتر از همیشه بود. دشوار بود برای پیدا کردن یک مزرعه منزوی در زمان خدمات وبلاگ نویسی های مختلف.

PBN یک لینک مزرعه شخصی است
ایده برای PBN آمد از این واقعیت است که مدیران سایت به دنبال لینک به راه اندازی مزارع شخصی به دلیل آن دشوار بود برای پیدا کردن خالی ، مزرعه مربوط به آن بود. در مراحل اولیه ، راه اندازی وبلاگ های تخصصی در خدمات رایگان یک راه حل موثر بود ، زیرا این سایت ها به طور کلی رتبه صفحه بسیار بالا داشتند ، گزینه های بسیاری در دسترس بودند و البته هزینه ساخت یک مزرعه بسیار کم بود.

مزرعه پیوند چیست ؟
این روش همچنین به سرعت گسترش یافته ، و در نتیجه کاهش ارزش وبلاگ از نقطه نظر گوگل و کاهش تاثیر این مدل از PBN. این بار ، با این حال ، ذهن خلاق و همیشه فعال در جستجوگرها بود بیکار نیست و پیدا کردن یک راه جدید برای ساخت PBN ، که گسترش مفهوم خود را به شبکه های Backlink خصوصی.

دامنه های جایگزین وبلاگ
با توجه به ارزش کم از وبلاگ ها ، قیمت دامنه پایین و در دسترس بودن خدمات میزبانی رایگان یا مشترک برای یک سایت جدید با یک موضوع تخصصی دشوار نیست ، و البته دامنه های زیادی وجود دارد که به علت شکست یا تغییر در گردش کار آنها منتشر شد. بعضی از آنها حتی رتبه صفحه بالایی داشتند.

در طول سال ، گوگل مشغول به کار برای بهبود الگوریتم های خود و معرفی الگوریتم های جدید مانند الگوریتم پنگوئن (در ۲۰۱۲) با PBN و مزرعه پیوند است. اما خلاقیت مدیران سایت همواره یک قدم جلوتر از بهبود الگوریتم ها ، تا زمانی که خون گوگل جوشانده در ۲۰۱۴ ، و تعداد انگشت شماری از موشکافی های کارشناسان خود را به دنبال شبکه های عظیم PBN و آنها را غیر فعال.

از آن زمان ، خطر استفاده از PBN به شدت افزایش یافته است ، و بسیاری از سایت ها با مجازات های شدید و downgrades مواجه شده اند ، اما این کار حذف یا دور انداخته نشده است ، اما ایده های جدید و روش ها برای ماندن از رادار الگوریتم ها و کارشناسان گوگل. بود.

نتیجه این مبارزه مداوم بوده است به منظور کاهش تاثیر چنین لینک و افزایش هزینه های ساخت PBN ، که ما در بخش های زیر از این مقاله توضیح دهد.

3 دلایل اصلی برای داشتن یک PBN
در روش های معمول ساختمان پیوند خارجی ، ما در شناسایی سایت های مربوطه و معتبر تمرکز و سعی کنید برای دریافت لینک از آنها را با پرداخت پول و یا فعالیت های خلاق است. اما این روش ها دارای چهار اشکالاتی عمده هستند:

 

سایت هایی که ما انتخاب می کنیم ممکن است فعالیت خود را کاهش دهند یا تمرکز محتوای آنها را از سایت ما حذف کنند.
سایت های رقابتی نظارت بر فعالیت های ما و در حال حاضر هر کجا که ما هستند.
وب سایت های با موضوعات نامربوط و بدون استراتژی کار با ما لینک منابع ساختمان و افزایش تعداد و تنوع از لینک های خروجی.
سایت های معتبر و با ارزش به اتهام قیمت بالا برای لینک شما.
با توجه به این موضوع ، ایده راه اندازی یک شبکه خصوصی به یک پیوند منطقی تبدیل می شود ، مهم ترین دلایل برای کارشناسان جستجوگرها برای ساخت PBN عبارتند از:

1-شما کنترل دقیق بر منابع ساختمان لینک
اگر تمام سایتهایی را که به شما لینک تحت نظارت شما هستند ، شما هرگز مشکل با حضور سایت های رقیب ، از دست دادن تمرکز محتوا ، و یا از دست دادن کیفیت و اعتبار داشته باشد.

در بدترین حالت ، سایت شما ممکن است توسط گوگل مجازات شود ، و در این مورد ، از آنجا که همه لینک ها در اختیار شما قرار دارند ، شما می توانید به راحتی شناسایی و حذف لینک های کم ارزش و مخرب و خلاص شدن از مجازات گوگل.

2-شما از دامنه های معتبر و منتشر شده استفاده می کنید
به جای تمرکز بر روی سایت هایی با محتوای مربوطه و اعتبار ، فقط به حوزه هایی که هر روز پایان می دهند نگاه کنید و موضوعات مربوط به سایت خود را انتخاب کنید.

در واقع ، گزینه های خود را برای ساختمان لینک های خارجی و ساختمان شبکه های بزرگ خواهد شد بسیار زیاد است.

3-فرایند چانه زنی و نظارت ساده می شود
وب سایتهایی که معتبر و با ارزش هستند معمولا فرآیندهای پیچیده و دشوار را به پذیرفتن لینک شما و نمایش در بخش های مختلف سایت. در واقع ، شناسایی این سایت ها ، تعامل با مدیر سایت و نظارت بر دسترسی به لینک ها و حفظ کیفیت محتوا وقت گیر و خسته کننده است.

ممکن است یک اولویت برای شما برای شروع یک مقاله PBN شخصی قبل از این مقاله بوده است ، اما قبل از هر اقدامی ، ما پیشنهاد می کنیم شما خودتان را با مشکلات تنظیم آن آشنا کنید.

چگونه گوگل را شناسایی و ریز تنظیم PBN backlinks ؟
شروع یک شبکه خصوصی یک لینک به هیجان انگیز و ، البته ، ایده عملی است ، اما به زودی به عنوان بازی شروع می شود ، شما باید بدانید که الگوریتم های گوگل و کارشناسان در مقابل شما هستند. اگر شبکه شما توسط Google تشخیص داده شود ، پیامدهای بدی برای همه سایت ها در آن شبکه خواهد داشت.

در این بخش ، ما به برخی از مهم ترین روش های گوگل برای شناسایی PBN و راه هایی برای مقابله با آن نگاه خواهیم کرد.

 

1. دامنه ها همه پس از یک نفر به نام
یکی از معیارهای Google برای شناسایی شبکه های ساختمانی پیوند مالکیت دامنه است. اگر تمام سایت ها بر روی یک شبکه است که تقویت یکدیگر متعلق به همان شخص و یا توسط یک شرکت واسطه ثبت شده ، آن را آسان به درک رابطه آنها.

برای اجتناب از این مشکل ، دامنه های شما باید در نام افراد مختلف ثبت شود یا اطلاعات Whois سایت ها باید پنهان شوند. البته ، پنهان کردن Whois اطلاعات شما را اضافی هزینه می کند ، که باعث می شود Google بیشتر از این دامنه ها مشکوک باشد. در نتیجه ، پیشنهاد می شود که دامنه ها در نام های افراد مختلف ثبت شود.

اطلاعات یکسان از سایت ها و IPs از سایت های مزرعه پیوند را شناسایی
2-لینک سایت های شبکه در یک میزبان یا سرور واقع شده است
شناسایی شرکت میزبانی شرکت آی پی یک کار بسیار ساده برای گوگل است. اگر سایت در شبکه خود را که تقویت یکدیگر در همان ارائه دهنده و با همان آی پی ، خطر شناسایی شبکه های گوگل خواهد بود عملا بالا.

برای حل این مشکل ، شما نیاز به میزبانی از شرکت های مختلف و یا ارائه یک IP اختصاص داده شده برای هر سایت ، که هزینه های را افزایش می دهد و آن را دشوار برای مدیریت سایت.

یکی از راه های رایج برای مخفی کردن اطلاعات میزبانی ، استفاده از خدمات CDN مانند Cloudflare است که DNS سایت را تغییر می دهد و اطلاعات میزبانی اصلی را پنهان میکند. جالب است بدانید که حتی با استفاده از این سرویس ، آی پی اصلی هنوز قابل تشخیص و ردیابی برای گوگل!

3. دامنه هایی که خرید می کنید در حال کار با طبیعت و محتوای جدید است
شما نیاز به بیش از شانس برای موفقیت در کسب و کار وابسته و شما نیاز به بیش از شانس برای موفقیت در کسب و کار وابسته. از آنجا که با تغییرات اساسی در محتوا و ساختار یک سایت ، گوگل ممکن است ورود خود را به یک شبکه لینک اطلاع.

تصور کنید که شما یک سایت قدیمی و معتبر در زمینه گردشگری است که کار را متوقف کرده اند به دلایلی پیدا کرده اند. با خرید این دامنه ، شما یک سایت جدید با ساختار آدرس های مختلف و البته ، محتوای کاملا جدید داشته باشد.

 

ماهیت و محتوای سایت هایی که در PBN هستند را تغییر ندهید
از دست دادن لینک های داخلی در سایت ، حذف محتوای نمایه شده و البته کمبود صفحاتی که لینک های خارجی دریافت کرده اند ، اعتبار و ارزش این دامنه را کاهش می دهد. یکی از راه های مقابله با این است که به Archive.org بروید و صفحات ذخیره شده در این دامنه را بررسی کنید.

به این ترتیب ، صفحات دامنه با ارزش شناسایی می شوند و ساختار و محتوای صفحه ها در میزبان شما شبیه سازی مجدد می شوند.

4. اطلاعات تماس و تغییر نام تجاری سایت و یا مشابه آن
شاید شایع ترین اشتباه ساخته شده توسط PBN این است که از همان اطلاعات ، نام تجاری ، محتوا و تصاویر در همه سایت ها استفاده کنید. این کار باعث می شود گوگل برای شناسایی ارتباط بین سایت های خود و هدف خود را از راه اندازی یک شبکه را آسان تر است.

برای جلوگیری از این مشکل ، اطمینان حاصل کنید که آرم ، اطلاعات تماس ، موقعیت جغرافیایی ، تصاویر و متون سایت ، صفحه در مورد ما ، و… کاملا خاص و دقیق برای هر سایت.

اطلاعات تماس اختصاصی برای سایت های یک PBN
5. محتوای سایت به روز شده یا مشابه نیست
در گذشته ، هنگامی که یک دامنه یا وبلاگ جدید ایجاد کرده اید ، کافی بود و شما می توانید به راحتی با کپی کردن محتوای از سایت های معتبر ، شبکه خود را به روز و به روز نگه دارید. اما اگر شما در حال برنامه ریزی برای راه اندازی یک PBN امروز ، به خاطر داشته باشید که هر یک از سایت ها در شبکه باید محتوای خاص و کاملا متفاوت داشته باشد.

کمبود محتوای تازه و با ارزش ، اعتبار سایت را کاهش می دهد
الگوریتم های گوگل در حال حاضر توانایی بالایی برای شناسایی محتوای تکراری دارند و اگر چنین صفحات را مشاهده کنند ، ارزش یا اعتبار را نمی دهند. در نتیجه ، اگر سایت شما محتوا را از وب جمع آوری کند و آن را بدون هیچ هدفی منتشر کند ، هیچ شانسی برای حفظ اعتبار و انتقال آن به سایت اصلی ندارند.

6. سایت های واقع در یک شبکه در جای دیگر لینک نمی
هدف اصلی از راه اندازی یک شبکه خصوصی Backlink است که منحصر به فرد است ، اما همچنین باعث می شود فعالیت های خود را قابل تشخیص به گوگل. اگر تمام سایت ها بر روی یک شبکه تنها یکدیگر را تقویت می کنند و به هر سایت دیگری در فعالیت خود پیوند نمی دهند ، گوگل به احتمال زیاد در یک شبکه وجود دارد.

برای جلوگیری از این مشکل ، شما باید سایت های مرجع مربوط به دامنه هر دامنه و لینک به آنها را در محتوای مختلف و یا بخش هایی از صفحات را شناسایی کنید.

ساختمان پیوند طبیعی برای سایت هایی با شبکه PBN بسیار مهم است
7. دامنه های شما لینک های جدید را دریافت نمی کنند و یا در رسانه های اجتماعی فعال نیستند
دامنه های خریداری شده در ابتدا اعتبار و لینک های خوب دارند ، اما شما همچنین باید یک برنامه برای حفظ و بهبود آنها داشته باشید.

اگر سایت شما لینک های جدید را دریافت نمی کند و یا سیگنال های رضایت کاربر مانند بازخورد و مقدمه در شبکه های اجتماعی ندارد ، به تدریج ارزش و اعتبار آن را از دست خواهد داد. در نتیجه ، پیوند خارجی به سایت های روی شبکه شما همچنان یکی از مهم ترین وظایف شما خواهد بود.

هر مزرعه نیاز به بسیاری از مراقبت و توجه به سازنده باشد ، PBN یک مزرعه از سایت های شما است.
چرا ساخت یک PBN در نظر نمی?
شما احتمالا در حال حاضر متوجه چقدر خطر ، هزینه ، و تلاش آن طول می کشد به راه اندازی یک شبکه خصوصی از سایت. اما بیایید نگاهی دیگر به دلایل اینکه چرا ما معتقدیم که با استفاده از PBN دیگر یک استراتژی خوب در جستجوگرها است. پس از دیدن این دلایل ، اگر ذهن خود را به دنبال استراتژی های ساختمان لینک راست ، ما به شما پیشنهاد نگاهی به کلاه سفید ساختمان لینک صفحه خودآموز.

1-هزینه زیادی برای ساخت و نگهداری یک PBN دارد.
اگر شما توجه به 7 امتیاز ما در بخش قبلی ذکر شده پرداخت نمی کند ، ممکن است به نظر می رسد مانند راه اندازی ساده و ارزان ، اما شانس گوگل آن را شناسایی و تنبیه سایت خواهد شد بسیار بالا است.

دامنه خرید ، میزبانی ، IP اختصاصی ، مدیریت سایت ، ساختمان پیوند خارجی ، و به روز رسانی محتوا همه فعالیت هایی است که شما زمان و پول زیادی را ذخیره می کنند. اگر شما هنوز در مورد ساخت شبکه خود فکر می کنید ، به خاطر داشته باشید که باید آن را تامین کنید.

2-ساخت یک شبکه قدرتمند وقت گیر است
فقط مسیری را که تا کنون گرفته ایم را بررسی کنید. که شما به طور مداوم نظارت و خرید دامنه های منتشر شده ، شناسایی صفحات قدیمی از سایت و بازسازی آنها را در میزبان خود ، اطلاعات تماس ، آرم و محتوای اختصاص داده شده برای هر یک از آنها را وارد کنید ، و به طور مداوم به روز رسانی محتوای جدید و منحصر به فرد در آنها را بر روی ، آن کار سخت و وقت گیر است.

کار سخت تعیین شده است که شما متوجه است که شما نیاز به بسیاری از این سایت ها برای ساخت یک PBN قوی ، و آن را به مدت طولانی برای مزرعه خود را برای رسیدن به ثمر.

اگر شما یک استراتژی PBN در ذهن ، مراقب باشید که در آن به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت نگاه کنید.

3-ما غفلت سایت ما
اگر ما زمان و انرژی را برای تولید و به روز رسانی PBN برای تولید محتوای ارزشمند و تقویت سایت اصلی ، چه اتفاقی می افتد ؟ واقعیت این است که تقریبا ۹۰ ٪ از سایت های اینترنتی رقابت زیادی برای رسیدن به صفحه اول و یا حتی رتبه بندی گوگل ندارند.

عوارض جانبی و پیدا کردن راه هایی برای فریب گوگل می تواند باعث شود که شما تمرکز و زمان را در سایت خود از دست بدهید.

4-بهترین دوست شما بزرگترین دشمن شما می شود!
گوگل دوست خوب ما است! بله ، ما نمی خواهد فرصتی برای موفقیت در جستجوگرها تا زمانی که ما در آن اعتقاد دارند. ما و گوگل هر دو دنبال همان هدف ، رضایت کاربر. هر زمان که ما را به راه رضایت کاربر ، ما در واقع تقویت این پیوند دوستی و ما شانس بهتری برای به دست آوردن یک محل در نتایج جستجو داشته باشد.

ساخت PBN و یا هر روش دیگر که سقوط به رده سیاه و سفید کلاه SEO قرار می دهد سایت ما در مواجهه با گوگل و استانداردهای کیفیت آن ، و در طول سال گوگل ثابت کرده است زمان و زمان دوباره که دشمن خطرناک و بی رحمانه است.

آیا شما در نظر گوگل دوست خود و یا شما قصد دارید خصمانه ؟

چگونه به یک دوست گوگل ؟
اگر او از شما می پرسد این سوال ، من باید به شما تبریک می گویم ، چرا که شما در مسیر رشد و موفقیت هستند. به منظور یک دوست خوب از گوگل ، ما باید اول از همه در مورد برآوردن نیازهای کاربران و پاسخ به سوالات خود فکر می کنم.

ما تماس بگیرید مجموعه ای از فعالیت های که در مسیر رضایت کاربر و بهبود رتبه بندی سایت به اصطلاح جستجوگرها کلاه سفید ، که در آن ما به معرفی تکنیک های مهم در مجموعه ای از مقالات است. برای آشنا شدن با این روش ، ما پیشنهاد می کنیم که شما خواندن مجموعه ای از مقالات در Wisima در زمینه جستجوگرها کلاه سفید.

کدام مسیر شما فکر می کنم کوتاه تر و آسان تر برای رسیدن به ؟ چه چیزی شما را از بیشتر پس از خواندن این مقاله فکر می کنم ؟ شروع یک PBN قوی و یا به دنبال استراتژی های SEO کلاه سفید ؟

 

چنانچه باز هم میخواهید بک لینک pbn  تهیه فرمایید بهتر است به لینک منبع آن مراجعه کنید.