آنلاین کیمیاگری با شیکاگو بین المللی تئاتر عروسکی جشنواره

سایه و نور است. چوب و کاغذ. گرد و غبار و خاک رس. کیمیاگری. این ابزار از شیکاگو استاد puppeteers. در قسم خورده محدودیت های قرنطینه آنها باقی می ماند—مثل همیشه—پادشاهان بی نهایت فضا برآمده درک که در آن هیچ وجود دارد و ایجاد جهان گسترده حتی به عنوان یک بیماری همه گیر دیوار ما را در فضاهای که اغلب احساس می کنید به اندازه کافی کوچک محدود می شود خلاصه. تمام هنر زندگی می کنند, اشکال عروسکی است که مسلما یکی از زیباترین و به آسانی اقتباس به محرومیت از مستند.

“شما نمی نیاز به تجهیزات خاص است. آن را در مورد استفاده از آنچه شما در حال حاضر می گوید:” شیکاگو بین المللی تئاتر عروسکی جشنواره بنیانگذار توماس بلر از نقاشی سه قابی از دوره CIPTF ارائه شده است بزرگسالان در این ماه از طریق زوم.

تام لی باز سری اوت 1-8 با “آزمایش در نور و سایه: سایه عروسکی.” خالق gorgeously غور “مارپیچ نماز,” لی شده است آموزش از راه دور به دانش آموزان در شهر نیویورک برای خیلی از تابستان اگر چه کلاس های خود نیز به طور منظم در قرعه کشی شرکت کنندگان از هند کره جنوبی و باهاما. کلاس های تحت COVID-19 لی گفت: بر خلاف هر دیگر.

“من در خارج وجود دارد, آموزش تام لی عروسک خیمه شب بازی سایه سبک” لی گفت. “من گفت:,” اگر شما می خواهید به چیزی باور نکردنی در اینجا این است که چگونه ما می توانید شروع به.’ شما لازم نیست که سیم یا درفش یا X-Acto چاقو یا سوزن و نخ? چگونه در مورد نان پیچ و تاب و روابط یا قیچی یا pushpins یا نخ دندان? هیچ عروسکی میله? پره شکسته چتر مناسب برای آن است. آن را در مورد بازیافت. چیزی که شما احتمالا نمی توانید در خانه خود را.”

توماس—که سه دهه به معنای واقعی کلمه طبقه حرفه ای در شیکاگو شامل cofounding شیکاگو اواخر سال Redmoon تئاتر—می آموزد اوت 8-15 دوره “مینیاتوری جهان: معرفی به تئاتر است.” نهایی دوره میرا Su‘s “بازی با Crankies: اکتشافات در سایه ها و پیمایش پانورامای,” میله میله برای اوت 15-22. هر دوره به اوج رسیدن با یک عملکرد دانش آموز. هزینه است $185 هر چند برخی از بورس های تحصیلی در دسترس هستند.

آن را نه تنها می شی و تبادل نظر طبیعت از خیمهشب بازی است که باعث می شود فرم هنری چندان مناسب به قرنطینه. Puppeteering خواسته است که هنرمندان ایجاد خود را منحصر به فرد شخصیت ها و داستان ها از زمین تا. از مفهوم به نتیجه puppeteers ورزش می تواند مفرد آژانس بیش از خلاقیت خود را. که نوع هنری کنترل است نادر در جهان از اسکریپت (یا تریک که برای ماده) تئاتر اجازه دهید به تنهایی بر روی یک سیاره در چنگال یک ویروس است که کاشت هرج و مرج با هجوم کنترل.

“با خیمهشب بازی شما باید با آژانس بیش از کار خود را. شما نمی نیاز به یک فانتزی مرحله با تعداد زیادی از چراغ. وجود دارد به معنای واقعی کلمه هیچ مانعی برای انجام آن گفت:” Su.

برای لی, استقلال puppeteering آمد و به عنوان یک تکان خوردن دهه پیش زمانی که او یک بازیگر مشتاق. او مشغول به کار در پشت صحنه در شهر نیویورک La MaMa, حمایت از کار بازیگری خود را به عنوان یک برق و یک نجار. او کار بر روی یک عروسک خیمه شب بازی نشان می دهد که یکی از هنرمندان پیشنهاد او سعی کنید کار خود را.

“من تا به حال هرگز حتی فکر که” لی گفت. “من این کار را انجام کل این بازیگر چیزی که در آن شما را استماع و پس از آن اگر شما آن را به شما به ساکن یک نقش است که در حال حاضر نوشته شده است. من تا به حال فکر می کردم که شما می توانید چیزی است که آغاز شده و با شما شد از همه شما. زمانی که من تا به حال که تحقق من تقریبا متوقف تماس با من (بازیگری) عامل و شروع به کار در عروسک.”

سو آغاز شد و در تئاتر نیز هست اما سال سوم دوره کالج با شیکاگو دستی سینما خود را تغییر مسیر. “من عاشق انیمیشن در حال رشد بود و من همیشه یک فرد حیله گر. که کلاس متصل است.”

Su دوره را پوشش میدهد “crankies” که کتیبه ها از کاغذ و یا پارچه که puppeteers دست لنگ در سفارش به معنای واقعی کلمه گشودن داستان. “Crankie” دستگاه را می توان استادانه کنده کاری شده چوبی یا می توان آنها را repurposed جعبه غلات. Su کار بر روی یک مقوا نسخه در حال حاضر اگر چه او یک چوبی که او ساخته شده پیش از آن در زندگی حرفه ای خود را. چابکی از یک crankie است mesmerizingly آشکار در Su کار: “جوهر” را نشان می دهد عمل بسیار از خلقت به عنوان Su cranks دستگاه دستگیره در حالی که جنبشی پاشیده و سایه برخورد و ورق را رو کردن به داستان دارای نعمت غیر مترقبه هنر است. “رشته پژواک”—که عرضه در ماه فوریه در لینک های سالن و همچنین با استفاده از میز و تکنیک های مینیاتوری—استفاده از crankie تقریبا مانند یک مینی صفحه نمایش فیلم به دنبال یک پسر جوان از خانه خود را در یک شهر ماهیگیری کوچک به عرض وحشی اقیانوس جایی که او متصل با اجداد خود.

فراتر از عمل ایجاد کلاس های عروسکی یکی دیگر از هدف. لی کشف آن در اولین روز بعد از COVID-19 تعطیل تئاتر. “شما می توانید احساس واقعی گرسنگی و امداد و هیجان—مردم متوجه می شوند که وجود دارد این است که خلاق جهان آنها را می ساخت. که هنر می تواند باز کردن در و دیوار. و که هنر یک بخش ضروری از زنده بودن. کلاس نیست فقط در مورد ترویج مهارت های” لی گفت. “این مورد تماس بگیرید. آن را در مورد رسیدن از طریق صفحه نمایش و اتصال با دیگر افرادی که جدا شده و با هم چیزی است که وجود ندارد ، v

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوسالانه شیکاگو بین المللی تئاتر عروسکی جشنواره (بعد از برنامه ریزی برای 2021) یا CIPTF را در کلاس های عروسکی, رفتن به chicagopuppetfest.org.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

دانلود مقاله

ایندکسر

آموزش سئو