‘آن واقعا آزادی نوع احساس
The first ever Pride march on Saturday, June 27, 1970 - COURTESY GARY CHICHESTER

  • اولین افتخار مارس در شنبه 27 ژوئن 1970
  • حسن نیت ارائه میدهد گری چیچستر

یک جوان محافظه کار همجنسگرا از شمال غربی حومه شهر بود cruising در لینکلن پارک در تابستان 1968. “من عاشق کروز می گوید:” Gary چیچستر از مؤسسین شیکاگو, گی, داد و دیرین فعال در ماه ژوئن سال 2020 است. “می آید طبیعی است که روند. ظریف چشم مخاطب را به روش های مختلف از نزدیک شدن به کسی که واقعا بسیاری از سرگرم کننده است.” مراسم قطع شد در این شب خاص به عنوان جوان چیچستر دیدم اتوبوس پر از helmeted افسران پلیس به سمت جنوب به سوی کنوانسیون ملی دموکرات ها. یکشنبه قبل از اوت 25, Allen Ginsberg و دیگر همجنسگرایان بودند مسالمت آمیز مراقبه در این پارک پس از 11 ساعت منع رفت و آمد در زمانی که پلیس آمد نوسانی باطوم. چیچستر تصمیم گرفت به دنبال این اتوبوس از روی کنجکاوی. “پس از دیدن آنچه که اتفاق افتاده در لینکلن پارک, من می دانستم که [در لندن] قرار بود به یک موضوع است.” چیچستر خواهد به زودی ایستاده میان مورد ضرب و شتم معترضان تماشای پلیس امریکایی فیلم از دوربین های دیجیتال و میگیرد فعالان.

“وجود دارد یکی دیگر از تظاهرات بود که در میشیگان خیابان” چیچستر به یاد می آورد. “دیک گرگوری طنز و فعال دعوت همه به جنوب به سمت خانه کباب بنابراین هزاران نفر از مردم شروع به راهپیمایی پایین. به آرامی همانطور که ما با نزدیک شدن 18th Street مردم شروع به ترک مارس. و چیزی که بعد از من می دانستم که یک محافظه کار از بچه های شمال غربی حومه شهر است که چهره به چهره با یک خط از خارج با سیم خاردار ثابت به مقابل آنها. من فکر کردم ” اوه خدای من من راست جلو در اینجا.’ چیزی که بعد از من می دانستم که من در برخورد با یک قوطی گاز اشک آور. به طوری که واقعا تغییر ذهن خود را در یک بیت.”

چیچستر رادیکال بود. او صرف بقیه هفته معترض که او می گوید او سیاسی است. “که واقعا اولین بار من همیشه می خواهم حتی فکر اینکه یک فعال. بودن ممتاز سفید نر شما واقعا فکر می کنم شما میخوای در تظاهرات. من گفت: “این واقعا یک دولت پلیس,’ بسیار شبیه به آن است که امروز با افراد خاصی در کاخ سفید است. من نوعی خودم امیدوارم دانستن تفاوت بین درست و غلط. و من ثابت شد در سمت راست از تاریخ به دلیل آن در نظر گرفته شد بعد پایین یک پلیس ضد شورش.'”

تابستان بعد در ماه ژوئن چیچستر و دوست خود را در زمان دریافت تماس از یک دوست در شهر نیویورک است. “شما نمی خواهد باور آنچه در اینجا اتفاق می افتد امشب,” او گفت:. روزانه به روز رسانی زنده از شورشهای استون وال ادامه داد: برای ایجاد انگیزه در چیچستر. او تا به حال شده است به Stonewall مسافرخانه dumpy مافیا متعلق به, گی, نوار که در آن کاربران پرداخت های شیب دار پوشش شارژ و تا به حال به تصویب از طریق اتاق مردان برای رسیدن به کف رقص. “شما واقعا احساس مظلوم تا زمانی که شما شروع به باز کردن چشم خود را” چیچستر می گوید. به عنوان کلمه گسترش از طریق شیکاگو سالگرد مارس جشن روستای گرینویچ قیام چیچستر آماده پرچم. خود را نماد دو زن نمادهای مرتبط با دو مرد نمادهای زیر یک افتخار مشت چاپ شده بود و در پشت ایوان و متصل به یک قطب با استفاده از دستگاه دوخت از همسایه خود—یک غافل معاون پلیس. حدود 200 نفر در Bughouse مربع در چهار شنبه 27 ژوئن 1970 یک روز قبل از شهر نیویورک برای اولین بار در ماه مارس. سازمان را در انتخاب این مکان شروع به دلیل دیرین شهرت به عنوان یک منطقه جشن گرفته برای آزادی بیان است. یک جایزه تا حدودی زیرزمینی دلیل: میدان نیز شده بود محبوب کروز زمین برای چندین دهه است. راهپیمایان مطرح پرچم های خود را به عنوان آنها به رهبری برای دیلی پلازا. “این واقعا یک آزادی نوع احساس” چیچستر می گوید. او اضافه می کند که آن را یک تجربه ترسناک اما او دیدن عبارات کفر و رها از رهگذران که استفاده نشده بود به چنین جسورانه اعتراض.

از آن انرژی چیچستر در بر داشت منابع بیشتر از رادیکال افراد مثل خودش. Vernita خاکستری ایجاد یک همجنسگرایان خط تلفن با لیست جدید شماره تلفن خانه را هوشمندانه انتخاب شده به عنوان FBI-لیست. ریچارد فایفر برداشت بعد سازماندهی غرور مارس (که او را در هر سال تا زمان مرگش در اواخر سال 2019). هنری Wiemhoff و دیگران ادامه جلسه به عنوان شیکاگو گی آزادی است. با حمایت از این فعالان و بسیاری از چیچستر سازمان شیکاگو, گی, داد, و, بعد, اولین بار, گی, مرکز جامعه در شیکاگو است. از آن فضا در خیابان الم فعالان برگزار می شود جلسات آغاز شده یک خط تلفن مشترک اهدا کتاب برگزار هفتگی بوفه ارائه شده مسکن و نوشت: عضویت در خبرنامه. آنها را برداشت تا فعال ابزار ایجاد شده توسط گروههای اولیه مانند دختران Bilitis و Mattachine میانه هشدار داد که افراد همجنسگرا از افسران پلیس (مانند بدنام جان مانلی) نما به عنوان مربیان به منظور به دام انداختن مردان همجنسگرا.

چیچستر نگه داشته و خود را بر روی زمین پس به صحبت می کنند در جامعه همجنسگرا با رسیدگی نوار در Gold Coast, و چند تن دیگر کسب و کار متعلق به آینده بین المللی آقای چرم بنیانگذار چاک Renslow. او در آنجا شاهد بیشتر اقدامات پلیس چنین خود را به عنوان همکار بازداشت برای حفظ “نظم خانه.”

روز بعد هنگامی که آنها او را از زندان چیچستر می گوید: “او خود را کشت و او با پوشیدن آن را به سرقت برده و آن را پس از سرد! چیزهایی شبیه به آن اتفاق افتاده است در همه زمان ها.”

پس از اول آوریل, سازمان تصمیم بعدی سالگرد باید یک فرم جدید از جشن: رژه. آنها می دانستند که این امر می تواند بسیار بزرگتر رویداد در سال 1971. چیچستر رفت مرکز شهر به درخواست برای مجوز. “این یک فرایند یادگیری” او می گوید: سازماندهی زیادی عمل است. “شما متوجه همانطور که شما مسن, اگر شما نگران در مورد اینکه گفته هیچ میخوای توان گفت هیچ. اگر شما فقط برو جلو و انجام آنچه شما می خواهید انجام دهید, معمولا وجود ندارد که مقدار مقاومت مواجه.” در مجوز “ما به نام همه چیز ما می تواند از فکر می کنم از جمله کک سیرک. حیوانات, باند شناور. آنها گفتند: بله به همه چیز. تنها چیزی که آنها نمی گویند بله به این بود که برای اولین بار در سال آنها را متوقف نمی ترافیک.” که در زمان حدود پنج سال او می گوید. در نهایت بسته شدن خیابان شد یک ضرورت برای شهر که در رژه تاریخ صف در برابر یک توله بازی. Pride parade سازمان در نهایت کلمه از بیس بال لیگ ملی در آینده برنامه: “آنها در حال رفتن برای قرار دادن بازی بیس بال در برابر رژه بنابراین افسانه! که یکی دیگر از پیروزی.”

چیچستر به یاد می آورد در مورد 1000 تجمع مردم در سال 1971 در بلمونت بندر در نزدیکی یکی دیگر از شناخته شده گی محل تجمع و کروز زمین به نام بلمونت سنگ. چند شناور به صف شدند و آنها به رهبری جنوبی به لینکلن پارک. رژه رشد در اندازه و هر سال بعد به خصوص پس از برنده بزرگ مانند برابری ازدواج چیچستر می گوید.

در سالگرد 50 از شورشهای استون وال در سال 2019 چیچستر در زمان سفر به شهر نیویورک به پیوستن به رژه اما به مارس با اصلاح غرور ائتلاف جدید عجیب و غریب آزادی مارس. این رویداد جداگانه برگزار شد به رسمیت شناختن عدم مشارکت فعال در شرکت های بزرگ با حمایت پلیس به صف رژه غرور تبدیل شده اند که رایج ترین شکل از جشن سالانه. چیچستر به یاد می آورد خیابان کوئینز و دوستان او ساخته شده و در مکان هایی مانند اوایل Stonewall که توضیح نوع ورود او را دیدم در اصلاح غرور و افتخار است. “من نمی نیاز به یک میلیون نفر به من احساس شاد من فقط نیاز به حق مردم که در حال صریح.” او معتقد است که اگر وجود دارد به بیشتر راهپیمایی ها و گزینه های مختلف مانند اصلاح غرور رویداد یا لسبیین, مارس این امر سهولت جمعیت از شرکت های بزرگ غرور و بیشتر مردم و قادر به آواز. “من عاشق غنی فایفر” چیچستر می گوید از 48 سال Pride parade سازمان. “من نمی دانم که چگونه او آن است که برای مدت زمان و فشار تلاش برای حفظ همه خوشحال.”

این سال را ببینید, بدون, غرور, رژه, تنها راه پیمایی. یکشنبه, ژوئن 14, شاهد بزرگترین تظاهرات فراجنسیتی حقوق بشر در تاریخ ثبت شده است. هزاران نفر از فعالان پر از خیابان های شیکاگو و بروکلین و لس آنجلس در اعتراض به مکرر قتل زنان تغییر جنسیت از رنگ دو تا از آن اتفاق افتاد تنها چند روز قبل از. صبح روز بعد دیوان عالی کشور اعلام کرد حکم خود علیه تبعیض از جامعه کارکنان یک پیروزی حرکت کرده پس از آن آغاز شد. قبل از حکم مختصری از مورخان به عنوان amici curiae ارسال شده بود به دادگاه با استناد به نوشتن Bilitis مؤسسین دلم مارتین و 1954 Mattachine جامعه جلسه یادداشت ها با استفاده از عبارت “نوع جنسیت” به عنوان شواهدی وجود دارد که midcentury آمریکایی ها به رسمیت شناخته شده به معنی از واژه “جنسیت” شامل هویت همجنسگرایان افراد در نتیجه آنها را از جمله در حقوق مدنی قانون از سال 1964.

“من عاشق غرور و افتخار” چیچستر می گوید. “شما ببینید که چه خوب آن را ندارد. همه از دست مردمی وجود دارد که در حال ارتکاب به خودکشی و یا ناراضی و یا از دست دادن خانواده خود را—من بسیار خوش شانس با من و خانواده آنها بوده است و حمایت بیش از سال, اما من در انتهای کوچک که در صد.” او شروع به یاد در مورد مارس برابر آنیتا برایانت توپ نارنجی در آراگون همجنسگرایان دست به دست در سراسر امریکا است. “همیشه وجود دارد چیزی جدید برای انجام این کار.” v

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

آهنگ پیشواز همراه اول