کشاورز ورا Videnovich بالا بردن بالکان خواهر مادری آمریکایی راه

بابا پترا بود ، او می خواست برای دیدن خانواده اش در روستای خود در نزدیکی بانیا لوکا دوباره پس در میانه جنگ بوسنی در اوایل 90s او شیکاگو باغ برای بازگشت به خانه و خداحافظی.

او آمد با لوبیا.

بابا (یا “مادر بزرگ”), پترا, یک دوست خانوادگی از ورا Videnovich که صربی پدر خود را به کار تعمیر و نگهداری در شیکاگو در سال 1962 ساخته شده است و 25 هکتار مزرعه در Berrien County در میشیگان غربی کاشت محصولات از دانه آورده از کشور است.

“آنها شروع به رشد چیز نمی تواند آنها را خرید در فروشگاه ها, بالا بردن گوسفند یا نوع فلفل ما به غذا خوردن می گوید:” Videnovich که همراه با دو برادر خود را هنوز هم کار می کند زمین و افزایش گوسفند (23 نوزادان در این بهار). تا سه سال پیش او قابل اعتماد حضور در شیکاگو بازار کشاورز و او را از آنجا گرفته شده در حال اجرا برنامه های باغبانی برای تکامل به چالش کشیده بزرگسالان است. تا زمانی که آخرین فصل خود را تولید هنوز هم ساخته شده به طور منظم حضور در منوها در رستوران ها مانند لولا لوله و کافه ماری جین.

در روز بابا پترا و دختر او را به طور منظم کمک کردن در مزرعه تا زمانی که او در بازگشت از بوسنی, او به Videnovich پشتیبان ذخیره کردن از قطب سیاه و سفید لوبیا خاص به این منطقه که او قاچاق در یک جفت جوراب. “این فقط برای نگه داشتن دانه رفتن اگر او از ذخیره کردن می گوید:” Videnovich. “ما آنها را طبخ در یک خورش با سیر و گوجه فرنگی و شاید برخی از گوشت گاو.”

این یک چیز خوب است او به اشتراک گذاشته شده آنها به دلیل طولانی نیست پس از بازگشت او بابا پترا تسلیم به سکته مغزی. Videnovich در آن زمان یک typesetter در خوانندهکاشته لوبیا و ذخیره آنها را هر سال به عرضه رفتن. اما در طول زمان خود را ذخیره کاهش—هنگامی که موش ها حمله, فوق العاده مرطوب در زمستان در مجموعه یا او بیش از حد متمرکز بر محصولات دیگر است.

اما او مانند پدرش یک دانه saver. دانه های باقی مانده بر روی یک قفسه در یک جعبه مقوا حتی به عنوان او دوست یک راهب از صومعه در Grayslake که استعداد خود را عرضه دانه است که برای تولید bundevaraشیرین, سفید-گوشت کدو تنبل به طور معمول ساخته شده را به یک استرودل در سراسر بالکان. “او همه این دانه ها در بطری های قرص,” او می گوید. “او تا به حال تمام کدو, فلفل, گوجه فرنگی, فلفل, گل, پیاز. این کشیش دیگر را دیدم ما چت و گفت: ‘شما در حال فروش مواد مخدر است.'”

چیزی آمد دایره کامل دو autumns پیش زمانی که Videnovich سفر به تورین, ایتالیا به عنوان یک نماینده برای دوسالانه آهسته بین المللی مواد غذایی ترا مادر کنفرانس. “همه فقط مثل من,” او می گوید. “سه هزار نماینده از هر گوشه ای از این سیاره است.” در میان آنها بود مشروط از بالکان است که شامل یک زن که پرتاب دو مشت ذرت خشک به Videnovich کیف پول به نمایندگی از دو رنگ نور گونه بود که پرورش داده شده برای فرز و ترکیب به دستور کمی شناخته شده در خارج از خانواده فرد (اما مهمترین سوپ زرت مانند فرنی شناخته شده به عنوان kachamak).

Videnovich سفر به صربستان و مقدونیه در همان سفر و بازدید خانواده ها و مزارع سبز و بازارهای ذرت تندرست اطراف در پایین کیسه خود را همراه با عینک آفتابی و سست را تغییر دهید.

در بالکان این رقم ذرت نیست به طور معمول خورده با لوبیا یا کدو و نه آنها با هم رشد کرده چیزی که او متوجه شد یک عمل اقتباس توسط اروپایی ها پس از آنها آورده و آنها را بیش از خود را بومی زیستگاه—امریکا.

بومی آمریکایی ها می دانستند که قرن ها پیش است که اگر شما رشد ذرت و لوبیا و کدو را با هم در همان طرح ذرت به عنوان یک صرفه جویی در فضا داربست برای لوبیا به صعود در حالی که در بازگشت آنها نیتروژن را در خاک برای ذرت. در ضمن خاردار اسکواش تاک دلسرد راکون از یورش ذرت و سایه ای از علف های هرز. این روش کاشت همراه شناخته شده است به عنوان سه خواهر و سرچشمه در آمریکای میانه قبل از گسترش در سراسر شمال امریکا از جمله به Potawatomi زمین در میشیگان غربی که در آن Videnovich مزرعه در حال حاضر می ایستد.

برای بزرگنمایی کلیک کنید Corn, bean, and squash seeds - VERA VIDENOVICH

  • ذرت و لوبیا و کدو دانه
  • ورا Videnovich

“من فکر می کردم ” این فوق العاده است’,” او می گوید. “این است که دنیای جدید ذرت. من در دنیای جدید است. بیایید ببینیم که اگر ما می تواند آن را به عقب.”

در سال های اخیر Videnovich کوچک به تولید در مزرعه با توجه به بعد اما در این فصل او حک کردن زمان برای رشد بذر صرفه جویی در, از جمله برخی از 15 رقم گوجه فرنگی, شیرین, ترکی, فلفل یونانی و فارسی خربزه و چند نوع دیگر از بالکان لوبیا و فلفل. “مثل من تظاهر من سفر” او می گوید. “من فکر می کنم که چرا من آن را انجام دهد. من می خواهم به سفر اما من نمی توانم بنابراین من بازآفرینی آنچه که من تصور کنید که مواد غذایی خواهد بود که در آن من می باشد.”

او تنها در حال رشد در تعداد انگشت شماری از هر یک از انواع به ببینید چه می آید و با آنها طبخ و به اشتراک گذاری با دوستان در ارز برای انتقادات و پیشنهادات. با توجه به همه گیر و به شدت کاهش می یابد رستوران بازار او را در حال رشد در حدود یک چهارم از آنچه او به طور معمول.

بنابراین او مقدار زیادی از زمان به تمرکز بر روی سه خواهر. در ماه مارس آهسته غذا غرب میشیگان اعطا او $300 تنوع زیستی microgrant به منظور حمایت از کشاورزان کوچک کشت میراث انواع و نژاد و او کاشته دو 50 فوت ردیف بالکان لوبیا و ذرت و کدو بومی آمریکایی در راه است. در این فصل او به شما اجازه همه آنها را به بلوغ رشد به ساخت دانه رزرو و اگر می رود که فصل آینده او فکر می کند او می تواند را تولید و به بازار ادامه دارد در حالی که برای نجات دانه.

این یک بیت از یک قمار است. کدو دانه ها و لوبیا ها چند سال است که نه ایده آل و می تواند منجر به عملکرد ضعیف. اما او خواهید بود به نگه داشتن سوابق دقیق در مورد چگونه به خوبی رشد گیاهان و چقدر تولید می کنند به طوری که اطلاعات می تواند به شخص دیگری که می خواهد به آن بروید.

او می گوید: بسیاری از اعطای پول به معنای سند و ترویج کار از صرفه جویی در این گونه اما پخت و پز دموی او برنامه ریزی شده برای هر یک از خواهران نمی خواهد اتفاق می افتد در برداشت. هنوز هم او خواهید بود وبلاگ نویسی در مورد این پروژه و مستند آن را در رسانه های اجتماعی (او را در توییتر و Instagram) و امید برای تولید دانه ها به اندازه کافی برای توزیع به خانه و جامعه باغبان صربستان کلیساها و برای دوباره پر کردن دوستان او را در صومعه ذخیره کردن.

و شاید در روشن و آینده دور او می خواهید برخی از آنها در منوها از رستوران مشتریان. اما که شما باید صبر کنید. “من حتی نمی خواهم برای تماس با من سرآشپزها در حال حاضر,” او می گوید. “هر کس در درد. من نمی خواهم برای قرار دادن هر گونه فشار بر روی آنها. من درآمد حاصل از کار روزانه من. من می تواند یک ضربه بر مزرعه من در این سال است.

“من از ذهن نیست که نیروی کار در آن طول می کشد چرا که من نمی خواهم به از دست دادن این. تاریخ در حال ادغام شد. من درک می کنم زمین من مزرعه شده بود بخشی از یک کل فرهنگ دیگر است و باید آن را محترم شمرده شود.” v

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de