نقد و بررسی Cowboy Bebop در Netflix Remake برای انیمه کلاسیک

[ad_1] عکس: نتفلیکس Cowboy Bebop که در روز جمعه در نتفلیکس به نمایش درآمد

توسط ABESTANEWS در 2 آذر 1400
[ad_1]
کابوی بی باپ
عکس: نتفلیکس

Cowboy Bebop که در روز جمعه در نتفلیکس به نمایش درآمد، در بهترین حالت خود قرار دارد زمانی که همان روحیه انیمه اصلی را که بر اساس آن ساخته شده پخش می کند: pulp fiction. رسیدن به آن به طور کامل دشوار است، زیرا اگر بیش از حد پیش بروید، آشکار خواهد شد و علاقه خود را از دست خواهید داد. از سوی دیگر، کابوی بی باپ، به یک پالپ به یک سه راهی منتهی می شود. وقتی صحبت از ارائه یک ارائه نرم به میان می آید، جذب مخاطب به سمت شما در ابتدا بسیار مهم است. این کاری است که سریال نتفلیکس که توسط کریستوفر یوست (ثور: راگناروک) و مجری برنامه آندره نمک (باغ‌وحش، ماموریت غیرممکن - پروتکل ارواح) ساخته شده است، انجام می‌دهد. در نتیجه، شما می خواهید با شخصیت ها به سفر بروید. گاهی اوقات می تواند بسیار سرگرم کننده باشد، یا می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. برخی از جنبه ها بخشیده می شود زیرا سعی می کند مانند انیمه مضحک باشد. انتظار رفتار منطقی کمتری از رویدادهای روی صفحه دارید.

جزئیات جزئی ارسال شده توسط دو کارگردان Cowboy Bebop، الکس گارسیا لوپز (آرمان شهر، جادوگر، فصل 3 دردویل) و مایکل کتلمن (آرمانشهر، جادوگر، فصل 3 شجاع) (باغ وحش، آخرین کشتی) را اضافه کنید. قبل از شروع نبرد، قطره ای از آب را که به زمین می ریزد، قطع می کنند. در میانه درگیری، قهرمان از حریف خود برای مانور تعریف می کند. نبرد اوج در سبک سامورایی برای شاکوهاچی تنظیم شده است و در برابر یک پنجره شیشه ای رنگی بزرگ تنظیم شده است. یکی از شخصیت ها در حالی که عروسک زشتی را در آغوش گرفته است به کمک می آید که برای آن پول زیادی برای فرزندش خرج کرده است. در حالی که شریک زندگی آنها در حال تماشای کنسرت مدرسه است، یک سکانس اکشن کاملاً خارج از فوکوس در پس‌زمینه اتفاق می‌افتد. عجیب است - و این چیز خوبی است.

Cowboy Bebop برای یک شرکت ژاپنی در اواخر دهه 90 بسیار گران بود، زیرا انیمیشن همیشه یک صنعت گران قیمت بوده است. در نتیجه، انیمه نرخ فریم پایینی داشت - در بعضی مواقع شبیه یک کتاب ورق خورده به نظر می رسید و اکشن به صورت سریالی انجام می شد. نتفلیکس کمی پول ندارد، اما تغییر به اکشن زنده به این معنی است که همه چیز همیشه در جریان است. کابوی بی باپ برای بازسازی اکشن در انیمه به پریدن متوسل شد، زیرا این تنها راه برای تقلید از نرخ فریم پایین است.

کابوی بی باپ از تغییر مبلمان نمی ترسد، حتی اگر هسته انیمه را حفظ کند. فی ولنتاین (دانیلا پیندا، دنیای ژوراسیک: پادشاهی سقوط کرده) اوایل به عنوان یک بیمار مبتلا به فراموشی معرفی شد. با این حال، یکی دیگر از شخصیت‌های انیمه معروف در پایان فصل فاش می‌شود، چیزی که به نظر می‌رسد یک محیط روشن برای فصل دوم احتمالی باشد. نتفلیکس هنوز هیچ اطلاعیه ای نداده است.

با این حال، سریال نتفلیکس نیز مستقیماً از انیمه وام گرفته است. هر قسمت یک جلسه نامیده می شود (انیمه موسیقی جاز را دوست داشت)، زیرنویس ها را در پایان قسمت انیمه حفظ می کند ("کاوبوی فضایی را ببینید") و نمایش اطلاعات سرگرمی Big Shot و تیتراژهای آغازین معروف بازسازی و گسترش می یابد - در یک با آهنگ اصلی یوکو کانو "Tank!" Bebop، به جای استفاده از گزینه "پرش از معرفی" نتفلیکس تنظیم کنید.

Cowboy Bebop به آرامی ژانرها را با ترکیبی از داستان های پلیسی نئو نوآر، وسترن و سخت جوشانده ترکیب می کند. اگر انیمه اصلی را ندیده باشید، گاهی اوقات به شما لرزش های جدی از Firefly می دهد. کمدی نتفلیکس مملو از ظرافت است، با طراحی تولید روشن خود - رنگ زرد تقریباً همه جا وجود دارد - و ریشه های جازی که آن را از کمدی غم انگیزی که در هنگام استریم به دیدنش عادت کرده ایم متمایز می کند. کابوی بی باپ به ریتم های کمدی می پردازد که شما را از قسمتی به قسمت دیگر جذب می کند. (فصل 1 دارای ده قسمت است که من همه آنها را تماشا کرده ام.) شما روی این شخصیت ها سرمایه گذاری می کنید و می خواهید در مورد آنها بیشتر بدانید.

از سوی دیگر ضربات نمایشی او کمتر موفق است. کابوی بی باپ گذشته پیچیده ای برای قهرمان خود دارد، که در طول فصل قبل از شروع یک قسمت از ماقبل تاریخ لحظه آخری، عصبانی می شود. از طرف دیگر، شخصیت‌های سریال درام نتفلیکس جذابیت و/یا انیمیشن کمتری دارند. کابوی بی باپ در اینجا از ریل خارج می شود و ترازو را بر علیه خود کج می کند.

فصل اول Cowboy Bebop در نتفلیکس به دو قسمت تقسیم شده است. یکی خدمه کلاهک BeBop را دنبال می کند، یک کشتی فضایی زنگ زده، جایی که همه چیز همیشه طبق برنامه پیش نمی رود زیرا شکارچیان سر به اندازه کافی پول تولید نمی کنند. اسپایک اشپیگل (جان چو، پیشتازان فضا) شخصیتی است با کت و شلوارهای آبی با یقه برافراشته، در حال سیگار کشیدن روی زنجیر، با گذشته ای آشفته عاشقانه و جنایی. اسپایک، یک فرد تنها، از گذشته خود می گریزد، راز وحشتناک او از درون او را می خورد.

جت بلک، پلیس سابق بیونیک (مصطفی شاکر از لوک کیج)، همراه او است. همسر جت او را به خاطر دوست پسر سابق یک پلیس ترک کرد، اما او دخترش کیمی (مولی موریارتی) را می‌پرستد و برای محافظت از او تمام تلاش خود را می‌کند. جت معمولا صدای آرام و جمع شده در اتاق است. این باعث می شود که Faye که پس از بیدار شدن از خواب سرد دچار فراموشی شده است و اکنون در ماموریتی است تا بفهمد واقعاً کیست. کابوی بی باپ پیندا گاهی اوقات سرگرم کننده و سرسبز است. Faye در ابتدای سریال معرفی شد، اما بعدها برای چندین قسمت فراموش شد.

Ein، Pembroke Welsh Corgi، که در یک پایگاه تحقیقاتی آزمایش شد، چهارمین خدمه غیرانسانی Bebop است. عین مفید است و بی فایده; او هر از گاهی تیم را نجات می دهد، اما آنها را به دردسر می کشاند. در Cowboy Bebop، سگ نقش کوچکی را ایفا می کند و مانند فی، گاهی اوقات مورد غفلت قرار می گیرد یا عمداً رها می شود.

اسپایک و جت در رابطه خود یک شرط دارند: آنها هرگز نباید با اتحادیه درگیر شوند. این ما را به سمت مخالف (دراماتیک تر) کابوی بی باپ می برد، در قالب شرور تشنه قدرت ویسیوس (الکس هاسل، از Suburbicon). تمام داستان او حول محور ترس او از مردانگی اش می چرخد، که باید بگویم که من سرمایه خاصی در آن نداشتم. ما به اندازه کافی مردان سفیدپوست با رشد عاطفی داریم که نابالغ هستند. همسر ویسیوس جولیا (النا ساتین، انتقام)، زنی مرگبار است که او آنقدر که دوست دارد به عنوان یک جایزه در اطرافش باشد، دوستش ندارد. اوه، و او داستانی با اسپایک دارد. همه چیز در مورد Vicious در بالا و روی بینی است (فقط به نام نگاه کنید).

اگرچه کابوی بی باپ در ابتدا به دلیل شکار سر انجام می شد، اما با پیشرفت فصل به طور فزاینده ای در داستان Syndicate و Vicious غوطه ور می شود. (علاقه مندان به انیمه متوجه خواهند شد.) در نتیجه، سریال نتفلیکس در ابتدا سرگرم کننده تر است و با پیشرفت بیشتر آزاردهنده می شود. در خاتمه، او تصمیمات آزاردهنده و قابل پیش بینی می گیرد. زره های طرح به شخصیت های اصلی کمک می کند تا زنده بمانند. فقط برای اینکه برنامه تلویزیونی بتواند یک چرخش قهرمانانه از وقایع ایجاد کند، تیم Bebop به اندازه کافی با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کند. یک رقم ناچیز وفاداری خود را تنها به این دلیل تغییر می دهد که آنها جنسیت قربانی را به اشتراک می گذارند. وقتی حرکت شخصیت به سمت شیطان به اندازه کافی تشویق نمی شود، وقتی بالاخره می آید، احساس می کند که لیاقتش را ندارد.

زمانی که به یک رویکرد مغزی تر، هرچند دیوانه کننده نیاز است، کابوی بی باپ به طور قابل توجهی در بخش عاطفی بهتر است. هوش مصنوعی در یک قسمت به مغز شخصیت متصل می شود و سعی می کند هوشیاری او را بازسازی کند. قهرمان داستان در یک زنجیره زمانی به دام افتاده است، و دوباره همان حادثه را تجربه می کند، در حالی که هوش مصنوعی سعی می کند آنها را "شکن" کند. این برنامه به یک تحقیق روانشناختی و سفری به ذهن آنها تبدیل می شود. مانند صحنه ای در خانه، جایی که لئوناردو دی کاپریو ماریون کوتیار را همانطور که او را به یاد می آورد می بیند - وقتی او را ببینید متوجه خواهید شد.

من دوست دارم کابوی بی باپ بیشتر اپیزودیک باشد، نه سریالی به عنوان داستان، یک فصل طولانی، صرفاً به این دلیل که تجربیات فردی آنها سرگرم کننده تر از داستان کلان است. بله، من اولین کسی خواهم بود که اذعان می‌کنم هر نمایشی که سعی می‌کند فصول زیادی دوام بیاورد، به رنگین کمانی از شخصیت‌ها در طول فصل نیز نیاز دارد. فصل اول Cowboy Bebop تقریباً در اواسط چرخه انیمه اصلی به پایان می رسد - من می گویم اصلی است زیرا نتفلیکس اخیراً مجوز انیمه را در هند دریافت کرده است، اما برنامه قسمت به هم ریخته است - حداقل یک فصل دیگر به سریال Netflix داده می شود. اگرچه با بمب پایانی بازی، که (حتی طرفداران انیمه هم انتظار حضور آن را ندارند) Cowboy Bebop را در شاخه ای کاملا متفاوت از انیمه به سمت پایین هدایت می کند، اما به راحتی می تواند حتی بیشتر از این هم دوام بیاورد.

این به اندازه کافی هیجان انگیز است - عمدتاً به این دلیل که اکنون شخصی تر است - اما مطمئن هستم که اگر / وقتی کابوی بی باپ برای فصل 2 به نتفلیکس بازگردد، در شاهکارهای شکار سر بیشتری شرکت خواهم کرد. این چیزی بود که باعث شد لبخند بزنم. کابوی فضایی، به زودی می بینمت!

علاوه بر این، می‌توانید این مقاله‌ها را بخوانید: بررسی Samsung Galaxy S21 FE، ارزش خالص DaBaby، فصل ۶ Shetland، فصل دوم، Cells at work فصل ۲، Goku، ارزش خالص ۶ix9ine، فصل ۳ The Shannara Chronicles، فصل ۲ یادداشت مرگ، KProxy , Kung Fu Panda 4 , 7StarHD , 123Mkv , Afdah , FFMovies , Bolly4U , Moviesflix , TrueID , Protection Crystals , Mewing , How to Load Crystals , Knightfall Season 3, Vampire Diaries Season 9, Homeland 3 High Year , Season Goodyear 3 تخت، Cash for Cars، F95zone، 100 فصل 8، فصل 3 رستگاری، فصل 4 Shadowhunters، فصل 6 Poldark، فصل 5 Good Place، ارزش خالص آبجو مدیسون، Gravity Falls فصل 3، Hunter x Hunter فصل 7، Wonderful Ms. Meisel ، فصل 4، Bloodborne 2، Derry Girls فصل 3 و Knightfall فصل 3، می توانید دسته بندی سرگرمی، سلامت، فناوری و تجارت ما را دنبال کنید.


[ad_2]
https://abdoosnews.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.irhttps://afkharebartar.irhttps://akhabarebartar.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhbarmarefat.ir https://akhshijnews.ir https://asatidna.ir https://seohat.ir https://asreteb.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://avatefepak.ir https://azartelecom.ir https://baranmajale.ir https://bashariatemrooz.ir https://behtaringam.ir https://behyarcenter.ir https://blackdecor.ir https://daltek.ir https://cafeedalat.ir https://chatno.ir https://chnphotoagency.ir https://cloudim.ir https://cloudrayco.ir https://daltek.ir https://dastesalamatt.ir https://decor-irani.ir https://eefz.ir https://elementorsite.ir https://elmitarin.ir https://emrooztafahom.ir https://englishforyou.ir https://andnews.ir https://asreteb.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://chnphotoagency.ir https://dastesalamatt.ir https://decor-irani.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://elmitarin.ir https://emrooztafahom.ir https://englishforyou.ir https://ensanedirooooooz.ir https://esfahanebidar.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://fourchat.ir https://foxirani.ir https://galaxy-kids.ir https://gamersland.ir https://gisoon.ir https://gisooyekhabar.ir https://haftasemantour.ir https://halohekayatha.ir https://hamyaredanesh.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://hodhodirani.ir https://hodhodirani.ir https://honarmandkhabar.ir https://infoacademic.ir https://iranisard.ir https://istgaheshomareyek.ir https://kahkashani.ir https://ketabkhoooon.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://mahparychat.ir https://majaleiranian.ir https://markazeakhbar.ir https://marshal-modern.ir https://masternewss.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://mohamadrezasite.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://naseron.ir https://nationaliran.ir https://net2web.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://newsworlds.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parinews.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://patris-music.ir https://peranschat.ir https://pezeshkdari.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://sator.ir https://senatornews.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://shadine.ir https://sibala.ir https://snowchat.ir https://sohanian.ir https://sarmohre.com https://soroushpublishingco.ir https://sosokan.ir https://tafrihchat.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://tourtodubai.ir https://webnegin.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://yektasah.ir https://zabaanak.ir https://khabarchin.org https://zehnenoandinsh.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://zpaycard.com/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://naser-rasouli.ir https://seo-teaching.com https://aseman-ma.ir https://elitenews.ir https://fly-news.ir https://green-chapter.ir https://green-words.ir https://hero-news.ir https://icpple.com https://khabar-akhar.ir https://meditation-news.ir https://memory-news.ir https://mojeshargh.ir https://neko-news.ir https://nice-words.ir https://offline-news.ir https://outlandernews.ir https://outsidenews.ir https://pirce-news.ir https://play-news.ir https://ranginews.ir https://rellmusic.com https://red-news.ir https://rianbow-news.ir https://some-news.ir https://star-news.ir https://technical-news.ir https://thoughts-news.ir https://white-news.ir https://moshaverhe-news.ir https://aseman-kharash.ir https://bazarche021.ir https://bighat-news.ir https://blue-news.ir https://bookly-news.ir https://book-news.ir https://dandan-khabar.ir https://dastchin-khabar.ir https://dojedareh-news.ir https://electoronic-news.ir https://fizik-news.ir https://gharb-khabar.ir https://hobobat-news.ir https://jonob-khabar.ir https://kafsh-news.ir https://kaheshvazn-khabar.ir https://kaheshvazn-news.ir https://ketabche-online.ir https://key-news.ir https://khabar-aseman.ir https://khabar-bazar.ir https://khabar-bazi.ir https://khabar-dastchin.ir https://khabar-dirooz.ir https://khabar-erfan.ir https://khabar-insta.ir https://khabar-khanoma.ir https://khabar-mehman.ir https://khabar-mojo.ir https://khabar-nab.ir https://khabar-reza.ir https://khabar-shoma.ir https://khabar-tak.ir https://khabar-top.ir https://kolah-news.ir https://moshaverh-news.ir https://moshaver-news.ir https://moshtagh-khabar.ir https://nama-news.ir https://packge-news.ir https://panjere-news.ir https://paper-news.ir https://pencil-news.ir https://pen-news.ir https://pezeshk-khabar.ir https://rah-khabar.ir https://router-news.ir https://sadeh-news.ir https://salamati-khabar.ir https://shargh-khabar.ir https://shogh-khabar.ir https://shomal-khabar.ir https://shose-news.ir https://spring-news.ir https://stop-news.ir https://subtitle-news.ir https://tadrisriazi-news.ir https://takpanjere-news.ir https://tanha-news.ir https://tarahi-news.ir https://tarjome-news.ir https://tasiveh-news.ir https://unbox-khabar.ir https://unbox-news.ir https://watch-news.ir https://yad-khabar.ir https://office-edu.ir https://windows-edu.ir https://windows-news.ir https://office-news.ir https://maxgamer.ir https://green-sky.ir https://night-sky.ir https://tech4life.ir https://eefz.ir https://snowchat.ir‎ https://heygar.ir‎ https://topslinks.ir‎ https://infoacademic.ir https://nasimqaen.ir https://harimeasmani.ir‎ https://professorha.ir‎ https://esfahanebidar.ir‎ https://roham-chat.ir‎ https://marshal-modern.ir https://naseron.ir‎ https://zabaanak.ir‎ https://net2web.ir‎ https://baran-web.ir ‎https://lig1.ir‎ https://kalamefars.ir ‎https://fourchat.ir‎ https://pezeshkdari.ir https://webnegin.ir‎ https://decor-irani.ir https://gamersland.ir https://hamyaredanesh.ir‎ https://web360.ir‎ https://4ax.ir‎ https://tourtodubai.ir‎ https://mahparychat.ir https://apple-watch.ir‎ https://blackdecor.ir‎ https://chatno.ir‎ https://mededu13.ir‎ https://englishforyou.ir‎ https://‎bameirankhabar.ir https://haftasemantour.ir https://shadine.ir https://galaxy-kids.ir‎ https://sator.ir‎ https://yektasah.ir‎ https://‎soroushpublishingco.ir‎ https://borz.ir‎ https://asreteb.ir ‎https://tafrihchat.ir‎ https://parto-afkan.ir https://chnphotoagency.ir‎ https://asemandaily.ir ‎https://firedesign.ir‎ https://peranschat.ir https://tadanir.ir https://baranchats.ir https://20pbn.ir https://pbnharvard.ir https://reza0088.ir https://arasnew.ir https://mehrkh.ir https://parismag.ir https://onlinemo.ir https://onlinemino.ir https://sibnew.ir https://abannew.ir https://matboatnews.ir https://haftehnews.ir https://mojalenews.ir https://sahafinews.ir https://18news.ir https://nilonews.ir https://amozeshinews.ir https://khatarnews.ir https://asalchats.ir https://nazchatha.ir https://ticktnews.ir https://jorjnews.ir https://delnews.ir https://pbnreza.ir https://khabarfaz.ir https://hanimag.ir https://haninews.ir https://viewnews.ir https://grupnews.ir https://khabarestani.ir https://taknaznews.ir https://raziato.ir https://zegar.ir https://bedaronline.ir https://bedarnews.ir https://formolkhabar.ir https://formolnews.ir https://fedaknews.ir https://dednews.ir https://wkhabari.ir https://setkhabar.ir https://nikain.ir https://soozian.ir https://sahrahi.ir https://monesnews.ir https://nazionline.ir https://onlinebaran.ir https://danmag.ir https://shahrkhabari.ir https://newses.ir https://newssemnan.ir https://kermaninews.ir https://tehkhabari.ir https://tehrannew.ir https://newsiato.ir https://datajo.ir https://soziato.ir https://rubiato.ir https://roliato.ir https://robiato.ir https://netkhabari.ir https://fixnew.ir https://fixmag.ir https://bayatnews.ir https://sarenews.ir https://absharkhabar.ir https://rumbaran.ir https://neginmag.ir https://buzzonline.ir https://beznews.ir https://binamag.ir https://mobinews.ir https://talepati.ir https://afsharnews.ir https://eduseo.ir https://salamiha.ir https://onlineiha.ir https://karbarnews.ir https://pbnsaz.ir https://mahgolnews.ir https://linkkhabar.ir https://sitepbn.ir https://yasinews.ir https://yasnew.ir https://sabakhabari.ir https://newsss.ir https://almnews.ir https://ehsasnews.ir https://khabaribama.ir https://88news.ir https://pbnha.ir https://pbns.ir https://music-ha.ir https://paxsolomusic.ir https://2016downloadnew.ir https://daryamedia.ir https://andikakhabar.ir https://iranalmanac.ir https://seo-pbn.ir https://b3hnam.ir https://sendkhabar.ir https://atenehnews.ir https://atashnews.ir https://tamananews.ir https://barankhabari.ir https://khabarsazi.ir https://rootonline.ir https://mehrmag.ir https://mehrnaznews.ir https://dismag.ir https://disnews.ir https://usmag.ir https://fanoskhabari.ir https://abernews.ir https://winnews.ir https://newsedu.ir https://pbnnews.ir https://rahamnews.ir
نظرات کاربرن