یک استیکر خوب چه ویژگی هایی دارد؟

استیکر ماده ای می باشد از جنس PVC که پشت چسب دار است و در هر نوع ابعادی وجود دارد، استیکر ها اصولا برای تبلیغات و یا نقش های تزیینی استفاده می شوند. چاپ استیکر از دو طرف قابلیت دیده شدن را دارد که می تواند نور را از خود عبور دهد. استیکر ها را همان طور که از اسمش پیدا است روی شیشه می چسبانند که باعث می شود با برخورد نور خورشید به آنها رنگ ها را زیبا تر جلوه بدهد. این استیکر ها با نماد های خاص نشان های تبلیغاتی روی شیشه مغازه ها استفاده می شود که به علت دیده شدن از دو طرف می تواند، از نظر تبلیغاتی به شما کمک شایانی کند. استیکر ها را می توانیم با چسباندن ابعاد کوچک آن کنار یکدیگر نماهای خارق العاده ای را درست کنیم و از آن لذت ببریم.

کاربرد چاپ استیکر
چاپ استیکر کاربرد تبلیغی تجاری و تزئینی دارد که می تواند بسیار مقرون به صرفه تر از هزینه های تبلیغاتی دیگر باشد.
چاپ و برش استیکر کوچک و بزرگ در طرح‌های گوناگون برای کاربرد تبلیغی نمایش لوگو و دیگر اطلاعات و خدمات فروش یک محصول استفاده شده که روی دیوارها و سطوح شیشه های ویترین‌ها و دیگر نقاط در نمایشگاه‌ها، فروشگاه‌ها، پاساژها و مراکز تجاری دیده می شود.
کاربرد تزئینی استیکر ها مثلا چاپ استیکر و یا هر نوع چاپ استیکر که در Kosarprint.com انجام می شود در دکوراسیون فضاهای اداری و تجاری، غرفه های نمایشگاهی، اتاق‌های نشیمن، معابر پربازدید و همچنین فضاهای داخلی خانه مثل تزئینات، آشپزخانه، اتاق ‌خواب و…می باشد. این نوع استیکر در تزیین، بسیار خود را نشان می دهد و شما با کمی خلاقیت و کمی هوش می توانید زیبایی خاصی به مکان های مورد نظرتان بدهید.
چاپ استیکر دلخواه با جنس وینیل به صورت تخصصی جهت استفاده در داخل یا بدنه ماشین برای تزئین کاربرد دارد.
چاپ استیکر روی بدنه اتوبوس‌ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی، ماشین‌های پخش محصول و یخچال‌های صنعتی برای کارهای تبلیغاتی و … استفاده می شود.
استفاده از جوهرهای مرغوب باعث می‌شود تا طول عمر استیکر‌ها بر روی بدنه خودرو بالاتر رود و در نتیجه بر اثر بارش باران و یا شستشوی ماشین پاک نشوند. اتوبوس‌ها به دلیل اینکه به تعداد دفعات بسیار زیادی در طول روز در معرض دید قرار می‌گیرند، مکان‌های مناسبی برای تبلیغات کمپانی‌های کوچک و بزرگ هستند.
چاپ استیکر در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد
چاپ استیکر شیشه ای روی شیشه مغازه ها، سوپر مارکت‌ها، فروشگاه ها، پاساژها و مراکز تجاری، کاربرد تزیینی در دکوراسیون فضاهای اداری و تجاری و یا حتی اتاق و شیشه های منازل، غرفه های نمایشگاهی، روی شیشه اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو، قطار و…
نصب استیکر شیشه ای روی زمین برای انجام کارهای سه بعدی
استفاده در تبلیغات بک لایت و لایت باکس ساخت استیکر حروفی و ….
انواع مختلف استیکر
می توان به استیکر مات که با دو دستگاه چاپ می شود اشاره کرد: چاپ با دستگاه اکوسالونت که کیفیت بالایی دارد و چاپ با دستگاه OUTDOOR که کیفیت معمولی دارد. چاپ استیکر شیشه ای مات با دستگاه اکوسالونت درسته کیفیت بالایی دارد اما ماندگاری آن پایین است اما چاپ با دستگاه OUTDOOR درسته که دارای کیفیت معمولی است اما تا سه سال دوام دارد.
چاپ استیکر براق یکی از انواع دیگر استیکر شیشه ای است که ماندگاری بالایی دارد و در مکان هایی که عکاسی بک گراند انجام می شود، به علت رفلکت نور مناسب نمی باشد چرا که عکس کیفیت پایینی خواهد داشت. این نوع استیکر، برعکس استیکر مات قابلیت شستشوی بالایی دارد.
نوع دیگر چاپ استیکر شیشه ای، چاپ استیکر سوپرکلیر می باشد.
مزایای استفاده از استیکر
دیده شدن از دو طرف و رد شدن نور قابلیت
رساندن پیام تبلیغ از هر دو طرف بیرون و داخل مغازه
قابلیت شستشو دارد اما بهتر است از دستمال خشک برای گرفتن گرد و خاک استفاده شود و اگر خیلی کثیف شده است با دستمال مرطوب به آرامی سطحش را تمیز کنیم.
چاپ استیکر باکیفیت بالا و سرعت بالا انجام می شود، همچنین چاپ آن ارزان و به صرفه بوده و در برابر پارگی بسیار مقاوم می باشد. نصب آن بسیار آسان است و کندن آن هم به سطح آسیبی نمی رساند.
چاپ استیکر شیشه ای در تمامی ابعاد امکان پذیر است، جوهر های دستگاه ها کیفیت بالایی دارد و این باعث مقاومت بیشتر می شود.

نحوه نصب استیکر
نصب باید با دقت انجام شود و همچنین می توانید با نصب در مکان مناسب طول عمر بیشتری برای اثر تبلیغاتی به وجود بیاورید. محل نصب کاملا باید تمیز باشد زیرا باعث جذابیت بیشتر و زیبایی می شود و همچنین بر طول عمر نصب، تاثیر فراوان دارد. آب و ریکا برای چسباندن چاپ با سطح هم بکار می رود. بعد از نصب چاپ استیکر، می توانید با کاردک آب و ریکای اضافی را از زیر استیکر خارج کنید.