بنابراين طراحي و ساخت هدرز يک فرآيند وقت گير و پر هزينه محسوب مي شود.از اين رو تقريبا تمامي کارخانجات خودروسازي از نصب هدرز بر روي محصولات ارزان قيمت و شهري خود صرف نظر کرده و انجام اين کار را به متخصصان مراکز تيونينگ واگذار ميکنند.البته عدم نصب هدرز فابريک براي تمامي خودروها صادق نيست و همواره شماري از خودروهاي اسپورت نظير ب ام و هاي M POWER ، آئودي هاي سري S و… طراحي خاص و سطح صيقلي هدرزها که معمولا از جنس فلزاتي چون فولاد، استيل و آلياژهاي بسيار گران قيمت ساخته ميشوند به خروج سريع و پر فشار گازهاي سوخته شده حاصل از احتراق ياري مي رساند و به تنهايي در حدود 5 تا 10 درصد به قدرت و گشتاور توليدي پيشرانه خودروهاي معمولي مي افزايد.از سوي ديگر اصطکاک کمتر و افزايش قدرت پيشرانه در دورهاي پايين، مي تواند در کاهش مصرف سوخت نيز موثر باشد.بنابراين هدرز در واقع يک قطعه بازنگري شده است که به جاي منيفولدخروجي چدني خودروها نصب ميشود.يکي از مزاياي هدرز ها ، نصب ساده آن هاست که به راحتي در هر مغازه مکانيکي يا اگزوز سازي قابل انجام است اما طراحي و ساخت يک هدرز حرفه اي و کارا بر خلاف نصب آن به هيچ وجه ساده نيست.در دنياي امروزي طراحي بهينه اجزاي تيونينگ موتور، تنها به کمک شبيه سازي بسيار دقيق پيشرانه در محيط نرم افزارهاي حرفه اي چون GT POWER امکان پذير است.از سوي ديگر ساخت هدرز ها نيز بايد به صورت کاملا دقيق توسط دستگاه هاي مخصوص خم کاري لوله انجام شود و کيفيت عمليات جوش کاري و ماشين کاري نيز تاثير انکار ناپذيري بر روي قابليت هاي نهايي محصول خواهد داشت.

هدرز برای ۲۰۶
پس اط تجهيز به هدرز هاي کاملا حرفه اي ، کارخانه را ترک مي کنند.به هر صورت بايد گفت هدرزهاي دست سازي که اغلب به وسيله مکانيک هاي سنتي يا برخي از صاحبين مغازه هاي اگزوز سازي ساخته مي شوند به هيچ عنوان کارايي هدرزهاي حرفه اي را که بر اساس اصول علمي شکل مي گيرند را ندارند و استفاده از آن ها در بسياري موارد،به افزايش مصرف سوخت منجر ميشوند.يکي ديگر از مزايايي استفاده از هدرز ،تاثير ناچيز آن بر صداي توليدي پيشرانه و سيستم اگزوز است.به عبارت ديگر چنانچه خواستار تقويت پيشرانه خودروي خود و کاستن از ميزان مصرف سوخت بدون ايجاد سر و صداي بيشتر هستيد ، نصب هدرز يکي از بهترين انتخاب ها خواهد بود.در واقع بخش بسيار زيادي از صداي توليدي پيشرانه توسط مجموعه اگزوز (لوله ها و منبع هاي اگزوز) منتشر ميشود. بايد بگوييم هدرز در واقع يک منيفولد (چند راهه) خروجي بازنگري شده است که بر اساس اصول علم مکانيک سيالات شکل گرفته و به نحو دقيقي ساخته شده است.

صدای هدرز 206 کافی است این بار که چند ثانیهای پشت چراغ قرمز سر چهارراه معطل شدید نگاهی به اتومبیلهای دور و برتان بیندازید تا به راحتی ببینید که تب تیونینگ و اسپرت کردن ماشین این روزها چقدر در جامعه فراگیر شده است. این مسئله باعث میشود تا آشپز دوتا نشود و سرعت و دبیِ گاز خروجی، شور و بینمک نشود. توربو برای چرخش پره های خود نیاز به گاز خروجی موتور دارد و زمانی این چرخش باعث بوست شدن هوا در سمت دیگر توربو می شود که دور موتور بالاتر از 3000 دور باشد ! این بار اومدیم یک محصول از یکی از شرکت های افتر مارکت داخلی (انجین آرتز) جعبه گشایی خرید هدرز پراید کنیم. سمند یکی از سدانهای محبوب و پروفروش شرکت ایران خودرو است که اولین بار به عنوان خودرو ملی بر روی خط تولید شرکت ایران خودرو قرار گرفت. دمپ ولو یا وست گیت : جهت حفظ تعادل در فشار بار مسیر توربو و عدم تراکم در زمان افت دور.

یا فابریک شرکتی روش بندازم؟ به عنوان مثال لاستیکهای جدیدتان در اثر کاهش ارتفاع به گلگیر برخورد و پاره میشود یا اینکه شما بعد از خرید رینگ و لاستیک متوجه میشوید باید تغییراتی در گلگیرها هم انجام دهید و هزینهای بیشتر میطلبد. ارتفاع ب ام و i8 GTR هم بسیار پایین است تا آیرودینامیک بهتری داشته باشد و باد را به زیر خودرو بفرستد. Tuning up یا همان اسپرت کردن خودرو یعنی اعمال تغییرات در اتومبیل برای بهینهسازی آن. تراکم دود در منیفولد اجازه خروج دود از سیلندر را نمیدهد و یا دست کم سرعت خروج دود را کاهش میدهد.در بعضی موارد نیز باعث ایجاد فشار بازگشتی مضاعف میشود که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. در شکل زیر یک نمونه منیفولد خروج دود خودروی چهار سیلندر را میبینید. هدرز علاوهبر انجام وظیفه منیفولد (ترکیب و هدایت دود به لولههای اگزوز)، با ایجاد فضای اختصاصی بیشتر به هر سیلندر، مانع ازدحام دود در خروجی هدرز میشود (برخلاف منیفولد) و بدین ترتیب خروج دود را تسهیل مینماید.

صدای هدرز زانتیا با این حال شاید بر روی فیلتر هوای بنز گرد و غبار وجود داشته باشد ولی ما قادر به تشخیص آن نباشیم.. اگه این موتور رو بخواهید خودتون جمع کنید لااقل 7 تومان براتون تمام میشه . ۶۰ هزار تا کار کرده مدل ۹۶ تعویض کنم تسمه تایم رو؟ این حس که کاملا واقعی است چرا که هرچه عدد اکتان بنزین بالاتر باشد موتور با توان بیشتری کار کرده و اسب بخار بیشتری تولید میکند. او تنها جذب طراحی خاص این مدل شد و پس از خریدش روحی تازه را به کالبدش تزریق کرد. لیست زیر بطور نسبتا خلاصه پارامترهای مهمی که باید لاگ شوند و در موردشان صحبت خواهیم کرد را نشان میدهد . تنظیم و اصلاحاً تیونینگ خودروهای قدیمی و کاربراتوری به علت عدم وجود واحد پردازش مرکزی خودرو یا همان ECU، به راحتی امکان پذیر است زیرا میتوان با تنظیم کاربراتور، مقدار ورود سوخت و هوا را کنترل کرد و در نهایت به ماکزیمم توان مورد نظر رسید.

دانلود مقاله

آموزش سئو