نهال گردو یک نوع بوته اسرائیلی با عملکرد بالا است که می تواند 5 تا 25 گردو در هر دسته برداشت کند. این مرکز با هدف مشاوره های کارساز در خصوص انتخاب بهترین نوع نهال، اقدام به ارائه مشاوره رایگان به مشتریان می نماید تا بهترین انتخاب حاصل شود. اگر به دنبال انتخاب بهترین انواع گردو برای خوردن و تهیه غذا هستید، گردوی تویسرکان را به شما پیشنهاد می دهیم. بی خود نیست که نهالستان رویال نهال بیش از یک دهه زمان را صرف تحقیقات در مورد شناخت ارقام خود جهت انتخاب بهترین آنها را برای خرید نهال گردو و احداث باغ گردو شما می کند. طبق منابع مختلف ، بسیاری از گونه های گردو ، مانند J.nigra ، J. microcarpa ، J.cinerea – J.ailantifolia ، J.hindsii ، J.major و برخی از ترکیبات آنها ، کم و بیش با گردوی ایرانی سازگار است.

نهال گردو زود بار ده به سراغ شاخه های بلند بروید . نیازی به برش شاخه ها در همان ابتدا نیست . لاروها شاخه های جوان و اصلی را سوراخ کرده و از پوست آن ها تغذیه می کنند و در داخل پوست به شفیره هایی تبدیل می شوند . سرمایه گذاریهای امیدوار کننده یک شبه، مانند سرمایه گذاری روی املاک، ارزهای رمزنگاری شده و بازار سهام، عمدتاً سرمایه گذاران را به افرادی زیاده طلب تبدیل کرده است. نرخ سوددهی این طرح (پس از باردهی اقتصادی) سالانه در حدود 191 درصد بوده و دوره بازگشت سرمایه آن نیز در حدود 10 سال نهال گردو خوشی میباشد. نهال گردو پس از خرید، در تمام فصل های سال قابل کاشت است اما بهتر است این گیاهان را زمانی جابجا کنید که در دوره خواب زمستانی خود هستند؛ به شرطی که در زمین سرد یا یخ زده کاشته نشوند. این كارشناسان از جمله این نكات را بهبود ضریب بازدهی مصرف آب، مقاوم سازی درختان گردو در برابر آفاتی نظیر كرم سرشاخه خوار و آنتراكوز، گسترش برنامه های آموزشی و ترویجی برای جمعیت بهره بردار، نظارت موثر بر عرضه نهال ها در مراكز فروش آن و در نهایت هم، سالم و استانداردسازی محصول پس از كشت در محیط های كنترل شده و پیش از عرضه آن به بازار می دانند.

لارو های این کرم از میوه ها و برگ ها تغذیه می کنند و خسارت ۳۰ درصدی به درخت وارد می کنند . پروانه ها در اواخر اردیبهشت و اواخر خرداد ظاهر میشود وارد میوه های در حال رشد شده و موجب ریزش و بد شکل بودن آن ها می شوند . این حشرات در آب و هوای گرم و مرطوب تا معتدل خسارت وارد می کنند . کمبود هوای داخل خاک میتواند باعث آسیب به ریشههای نهال شود. اگر می خواهید درخت گردو خود را در باغ بکارید توجه کنید که درختی در نزدیکی درخت گردو نباشد زیرا درخت گردو مواد شیمیایی را در خاک ترشح می کند، که باعث آسیب به گیاهان اطراف خود می شود.

نهال گردو نابغه با این حال ، برای اطلاعات بیش تر درباره ی شیوه ی قلمه زنی مطلب درخت گیلاس بخش قلمه زدن را مطالعه کنید . قلمه زدن از درختان گردو روش مرسومی نیست و ریشه دار شدن قلمه ها کار سخی بوده و گاها با شکست روبرو است . نهال گردو ژنوتیپ برتر پیوندی برای پر شدن مغز گردو و افزایش چربی آن، دمای ۳۳-۲۷ درجه سانتی گراد در طول چند هفته قبل از برداشت ضروری میباشد. نهال گردو روند پیوندی نیز مانند سایر میوه های مناطق معتدله ، در زمستان به مقدار سرمای معینی نیاز دارد تا خواب آن برطرف شود که به این ترتیب در بهار رشد رویشی و گلدهی نامنظم شده و به تأخیر می افتد و این موجب کاهش محصول و خشک شدن سرشاخه ها می شود. میدانیم که ضخامت پوست چوبی گردوی پدرو نسبتا بالا است؛ اما این موضوع سبب نشده تا مغز گردو از پوست چوبی به سختی جدا شود.

دانلود مقاله

آموزش سئو