سفر و زندگی در کانادا را تجربه کنید

سفر و زندگی در کانادا را تجربه کنید
اگرچه کانادا دومین کشور بزرگ جهان است اما حدود 38 میلیون نفر جمعیت دارد. پایین بودن نرخ زاد و ولد و رشد میانگین سنی کشور باعث تشنگی کانادا برای یک جمعیت جوان و فعال شده است. و این تشنگی جز با پذیرش مهاجران جدید رفع نمی شود. اینجا کلیک کنید.

به همین دلیل زندگی در کانادا یک گزینه منطقی برای مهاجران است. این بدان معناست که همانطور که دولت کانادا سالانه تعداد زیادی مهاجر جدید را برای زندگی در کانادا می پذیرد ، مهاجران خود نیز از مزایای بسیاری از زندگی در کانادا بهره مند می شوند.
آخرین سرشماری ملی کانادا (که در سال 2016 انجام شد) نشان می دهد که تقریباً 22٪ از جمعیت کانادا مهاجر هستند. اما شاید ندانید که در کجای دنیا منشأ این مهاجران کشورشان را ترک کرده و برای زندگی در کانادا آمده اند. همین سرشماری نشان می دهد که حدود 60 درصد مهاجران کانادایی از آسیا و خاورمیانه ، حدود 16 درصد از نژاد اروپایی و حدود 10 درصد از مهاجران کانادایی از آفریقا و ایالات متحده هستند.

مهاجرت دامپزشکان به کانادا

زندگی در کانادا بد نیست که می دانیم حدود یک سوم جمعیت این کشور فقط در سه کلان شهر تورنتو ، ونکوور ، مونترال زندگی می کنند. مهاجرت دامپزشکان به کانادا این سه شهر برای زندگی در کانادا ایده آل است زیرا کلانشهرهایی بسیار مدرن ، پیشرفته و متنوع از نظر فرهنگی ، دارای مراکز اداری و تجاری بسیار فعال و پر رونق ، حومه های زیبا و وسیع ، صنایع بسیار متنوع و فرصت های شغلی دارند. چیزی جذاب و منحصر به فرد در آنها وجود دارد. همه اینها زندگی در کانادا را بسیار جذاب می کند و شاید به همین دلیل است که بیشتر مهاجران ترجیح می دهند برای زندگی در کانادا به یکی از این سه شهر نقل مکان کنند.
البته زندگی در کانادا محدود به این سه شهر نیست. پایتختهای کانادا ، اتاوا ، کلگری ، ادمونتون ، کبک ، وینیپگ ، لندن و همیلتون نیز شهرهای بزرگی برای زندگی در کانادا هستند. ضمناً ، سیاست مهاجرتی دولت کانادا در سالهای اخیر کاهش تمرکز مهاجران از شهرهای بزرگ و تشویق مهاجران به زندگی در شهرهای دیگر بوده است.
لذتهای زندگی در کانادا
زندگی در کانادا از جهات دیگری نیز جذاب است. به عنوان مثال ، جالب است بدانید که کانادایی ها بسیار مودب ، خونسرد ، خونسرد و معتدل هستند و از مهاجرانی که برای زندگی در کانادا مهاجرت کرده اند بسیار آشکار ، بسیار منظم و به احترام به حقوق دیگری استقبال می کنند. یکی دیگر از جنبه های جالب توجه زندگی در کانادا که به ویژه برای زنان مهم است ، نقش و موقعیت زنان در آن کشور است.
اگرچه نمی توان ادعا کرد که زن و مرد در این کشور (و مسلماً در هیچ کشور دیگری) از حقوق کاملاً برابر برخوردارند ، به جز برابری قانونی زن و مرد در مناطق مختلف ، باید گفت که کسانی که تجربه زندگی در کانادا آنها می دانند که تبعیض جنسیتی در شهرهای بزرگ این کشور واقعاً منطقی نیست. در حال حاضر در کانادا ، حدود 55 درصد از کل پزشکان و دندانپزشکان را زنان تشکیل می دهند و 60 درصد از دانشجویان این کشور را دختران و زنان تشکیل می دهند. این میزان احترام به حقوق زنان تعجب آور است ، به ویژه برای کسانی که از کشورهای جهان سوم برای زندگی به کانادا سفر می کنند.

ویزای چند کانادایی و فرصت سفر به این کشور

بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت نیستند و به سادگی مجذوب کاوش و کسب تجربیات جدید از طریق گردشگری در کشوری مانند کانادا می شوند. مولتی کانادا ویزا فقط برای همین ایجاد شده است. مولتی کانادا ویزا (یا به طور کامل تر ، ویزای چندگانه کانادا) ویزای توریستی بلند مدت است که برای متقاضیان سفر به کانادا صادر می شود. دارنده ویزای چند کانادایی می تواند بدون محدودیت در تعداد ورود و خروج به کانادا سفر کند. یکی از اصلی ترین مزایای ویزای چند کانادایی اعتبار طولانی مدت آن است.
این ویزا معمولاً 10 سال اعتبار دارد اما از آنجا که اعتبار گذرنامه کشورمان فقط 5 سال است ، ویزای چند کانادایی برای ایرانیان به مدت 5 سال اعتبار خواهد داشت. این بدان معناست که ایرانیان دارای ویزای چند کانادایی می توانند به مدت پنج سال و بدون محدودیت خاصی به کانادا سفر کنند.
محدودیت اصلی ویزای چند کانادایی این است که شخص باید 6 ماه پس از ورود به کانادا حداقل یک روز کانادا را ترک کند. وی باید هر 6 ماه گذرنامه خود را مهر کند و سپس دوباره وارد کشور شود.
اگرچه ویزای چند کانادایی همانگونه که توسط اداره مهاجرت تعریف شده است ویزای توریستی است و با این ویزا امکان کار و زندگی در کانادا وجود ندارد ، اما بیشتر افرادی که قصد مهاجرت و زندگی در کانادا را دارند معمولاً با ویزای چند منظوره به کانادا سفر می کنند. آنها از حضور طولانی مدت خود در کانادا برای ارزیابی شغل ، تحصیلات و زندگی خود در کانادا استفاده می کنند تا بتوانند تصمیمات بهتری در مورد زندگی در کانادا بگیرند.

مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر
مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر

شرایط ویزای چند کانادایی

دریافت ویزای چند برنامه ای روند دشوار و پیچیده ای نیست ، فقط فرد صادر کننده ویزای چند برنامه ای را متقاعد کنید که:
• شما پس از انقضا visa ویزای خود کشور را ترک کرده و قصد زندگی غیرقانونی در کانادا را ندارید.
• شما به اندازه کافی پول دارید که بتوانید هزینه های خود و خانواده خود را هنگام سفر به کانادا تأمین کنید.
• شما تابع قانون هستید.
• شما قصد ندارید بدون اجازه دولت کانادا در کانادا کار یا تحصیل کنید.
• شما سابقه کیفری ندارید.
• حضور شما در کانادا با ویزای چند کانادایی امنیت کانادا را به خطر نمی اندازد.
• شما از نظر جسمی و روحی کاملاً سالم هستید (و برای اثبات این سلامتی آماده مراجعه به پزشک هستید)

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مولتی کانادا
اسناد اصلی مورد نیاز شما برای درخواست مولتی ویزا عبارتند از:
• گذرنامه اصلی (گذرنامه)
• ترجمه اصلی و رسمی کارت شناسایی
• عکس شخصی
• اصل و ترجمه اسناد کار (فیش های حقوقی ، قراردادها ، مدت خدمت ، …)
• چاپ طرح حساب بانکی (به انگلیسی یا فرانسوی)
• دعوت از یک شهروند کانادا یا اقامت دائم کانادا (این گزینه اختیاری است ، اما سابقه نشان می دهد که در صورت داشتن دعوت نامه ، گرفتن ویزای چند کانادایی راحت تر است. اگر دعوتنامه ندارید ، بهتر است متقاضی ویزای شینگن داشته باشد)
• مجوزها

 

رهپویان مهاجر آتی نگر

دانلود مقاله

ایندکسر

آموزش سئو