دامین اتوریتی (Domain Authority) چیست؟

Domain Authority به معنای قدرت دامنه است و یکی از عوامل غیر رسمی سئو است که نقش بسیار مهمی در رتبه بندی یک وب سایت دارد. با توجه به اینکه گوگل به روزرسانی رتبه های صفحه را متوقف کرده است و اگر بار دیگر صفحه را به روز کند این کار در فواصل بسیار طولانی انجام می شود ، این عامل اهمیت بیشتری پیدا کرده است. Page Authority (به معنای اعتبار صفحه) یکی دیگر از عوامل غیر رسمی برای سئو است. Domain Authority (DA) و صفحه Authority (PA) توسط MOZ (معتبرترین شرکت SEO و بهینه سازی در جهان) تهیه شده اند. می توانید میزان دامنه و صفحه معتبر سایت خود را از طریق سایت های moonsy و openiteexplorer بررسی کنید.

دامنه اقتدارگرا و صفحه معتبر

Pagerank چیست؟
PageRank به معنی رتبه صفحه و الگوریتم ایجاد شده توسط Google است. در این نوع الگوریتم پیوندها و کیفیت آنها اندازه گیری می شود. Google سایت را بررسی می کند و پیوندهای مربوط به آن را می سنجد. همچنین قدرت این پیوندهای ورودی را بررسی می کند و هرچه کیفیت و تعداد آنها بالاتر باشد ، در صفحه رتبه بندی آن سایت امتیاز بیشتری کسب می کنید.

برای مدت طولانی ، PageRank یکی از مهمترین عوامل در کیفیت سایت بوده و توسط مسئولان وب و کاربران برای اطمینان سایت مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین افراد در زمینه خرید و فروش دامنه فعالیت می کنند. آنها گرفتند.

اما در چند سال گذشته ، ارزش رتبه صفحه کاهش یافته است. Google تقریباً بروزرسانی این الگوریتم را متوقف نکرده است ، به همین دلیل صاحبان و کارشناسان SEO در سالهای اخیر هیچ تغییری در رتبه بندی خود مشاهده نکرده اند. البته هنوز هم از نظر تکنیک داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است ، اما از منظر عمومی دیگر ارزشی ندارد و هیچ کس از این الگوریتم برای استحکام سایت خود استفاده نمی کند.

Google PageRank

تفاوت بین یک حوزه معتبر و یک صفحه معتبر چیست؟
معمولاً دامنه معتبر از صفحه معتبر کوچکتر است. دامنه معتبر مربوط به اعتبار کل دامنه است ، اما صفحه معتبر فقط اعتبار یک صفحه (URL) را نشان می دهد. این ویژگی مانند PageRank دارای ارزش بیشتری برای صفحه اول یک سایت است و بین صفر تا صد است. هرچه تعداد این تعداد بالاتر باشد ، اعتبار و قدرت موتورهای جستجو از جمله گوگل بیشتر خواهد بود. افزایش این تعداد به طور فزاینده ای دشوار می شود. به عنوان مثال ، دریافت صفر تا 20 بسیار راحت تر از گرفتن از 20 به 40 و غیره است. دامنه معتبر توسط کل صفحه معتبر صفحات سایت محاسبه می شود.

این مقدار بیشتر براساس مواردی از قبیل تعداد و کیفیت پیوندهای ورودی به سایتها (مشابه صفحه رتبه بندی گوگل) ، طول عمر دامنه یا صفحه ، میزان سیگنالهای دریافت شده از شبکه های اجتماعی و چند عامل دیگر است که برخی از آنها محاسبه می شوند صحت آن مشخص نیست ، محاسبه می شود. اما آنها سعی کرده اند عددی را پیدا کنند که به الگوریتم های گوگل و سایر موتورهای جستجو نزدیک باشد (تا آنجا که می توانند الگوریتم ها را حدس بزنند).

تفاوت بین دامنه معتبر و صفحه معتبر

چه مقدار برای دامنه و صفحه معتبر مناسب است؟
عدد بالای 70 بسیار زیاد و ایده آل است! تعداد کمی سایت در ایران مثل این است!
عدد 60 و بالاتر عددی بسیار خوب است.
شماره 50 و بالاتر نشانگر قوی بودن یک سایت یا صفحه است.
40 تا 50 تعداد خوبی است و بسیاری از سایت های معتبر بین 40 تا 50 هستند.
عدد 30 کم نیست اما نشان دهنده قوی بودن سایت نیست.
شماره 20 ممکن است برای سایتهای تازه تأسیس عدد خوبی باشد و کمتر از تعداد کم باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دامنه اتوریتی دار اینجا کلیک کنید