آزمون سوالات آيين نامه رانندگي (رايگان)

آزمون سوالات آيين نامه رانندگي (رايگان)

آزمون آيين نامه آنلاين رانندگي با استفاده از کارتکس هاي اصلي آيين نامه راهنمايي و رانندگي گرفته شده به شما کمک مي کند در يک فضاي شبيه سازي شده خود را قبل از آزمون اصلي به صورت رايگان خودتان را محک بزنيد.

اين سوالات با دو هدف ارائه مي شود که هدف اصلي اين آزمون بالا بردن سطح دانش و اطلاعات فرد درباره قوانين راهنمايي و رانندگي است و در درجه دوم کمک به موفقيت فرد در کسب نمره ي قبولي براي آزمون آيين نامه اصلي رانندگي قرار مي گيرد.

اين آزمون شامل سوالاتي به همراه جواب در بخش هايي نظير فرهنگ رانندگي ، علائم و تابلوهاي راهنمايي و رانندگي و بخش هاي فني مي باشد.

ازمون آيين نامه سايت درايوينگ

آيين نامه ي رانندگي همان مقررات و دستورات و قوانيني است که براي جلوگيري از حوادث رانندگي و افزايش ايمني جاده ها وضع شده اند. آزمون آيين نامه اصلي بخش هايي از مفاهيم متعدد آيين نامه گفته مي شود که به صورت مدون در کتاب آيين نامه رانندگي گواهينامه آورده شده است.

آزمون ايين نامه اصلي داراي مفاهيم و بخش هاي مدون در کتاب راهنماي دريافت گواهينامه است.اين ازمون در بردارنده اصطلاحات حوزه ي رانندگي و ترافيکي جاده که براي هر راننده دانستن ان لازم است مي باشد.سوالات ازمون ايين نامه اصلي عموما در زمينه هاي اصطلاح هاي تخصصي راه و جاده و يا آشنايي با تابلوهاي راهنمايي و رانندگي مي باشند.

امتحان اصلي ايين نامه شامل مجمومه اي از سي سوال است که براي پاسخگويي به آن بيست دقيقه زمان در نظر گرفته شده که مسلما اگر از قبل با سوالات ان اشنايي داشته باشيد مي توانيد با خيالي اسوده تر به سوالات ازمون اصلي هم پاسخ بدهيد که آزمون مجازي شبيه سازي شده به همين منوال کمک بزرگي در افزايش شانس قبولي شرکت کننده خواهد داشت.

لازم است شرکت کننده آگاهي خود را با آزمون هاي مستمر بالا ببرد تا شانس موفقيت خود را در آزمون اصلي بيشتر کند و در ازمون هاي آزمايشي خود به اشتباهات خود توجه کند تا بتواند نقاط ضعف خود را فهميده و در صدد رفع ان بر آيد.

همچنين کتابي مختص به آيين نامه ي رانندگي قرار دارد که مي توان به مطالعه ي آن پرداخت.به علاوه زماني که موعد ازمون اصلي فرا رسيد سعي کنيد تا حد امکان استرس و نگراني را از خودتان دور کنيد چرا که يکي از عوامل مهم قبول نشدن داوطلبان مي تواند استرس شديد آنها باشد.

 

کتاب آيين نامه رانندگيبراي اخذ گواهينامه قدم اول قبولي در آزمون آيين نامه ي مقدماتي است.اين آزمون در آموزشگاه به صورت کتبي مي باشد و توسط افسر گرفته نمي شود.پس از اين آزمون شما کلاس عملي خود را بايد طي کنيد و سپس نوبت به آزمون آيين نامه ي اصلي مي رسد و در نهايت در آزمون عملي نيز بايد نمره ي قبولي را کسب کنيد.با داشتن سوالات آيين نامه اصلي هر ساله و با مرور آنها مي توانيد به راحتي در ازمون خود نمره ي قبولي را کسب کنيد چرا که سوالات تکراري است و با آشنا شدن با سوالات پيشين و به صفر رساندن اشکالات خود مي توان سوالات آزمون اصلي پيش رو را نيز به درستي پاسخ داد.

سوالات آيين نامه ي اصلي فني نيز بخشي از آزمون است که سوالات آن متمرکز بر مسائل کاربردي بخش هاي فني ماشين مي باشد و شامل تمام آن چيز هايي است که يک راننده وظيفه دارد درباره ي خودرو و رانندگي بداند.البته اين بخش چندان به صورت تخصصي به ميائل فني نمي پردازد و يک طرح کلي از دانستني هاي لازم را در اختيار شخص قرار مي دهد.

از آنجايي که پس از آزمون اصلي بخش عملي قرار دارد لازم است که از پيش آزمون ها را بررسي کنيد چرا که بين دو آزمون زمان کوتاهي وقت داريد که بيشتر وقت و تمرکز هم وقف يادگيري عملي مي شود به علاوه سوالات فني که در ازمون آيين نامه ي اصلي قرار دارد قبلا در آزمون مقدماتي قرار نداشته و شما با آن آشنايي نداريد.همچنين سوالات آيين نامه ي اصلي نسبت به مقدماتي سوالات سخت بيشتري دارد و آشنايي داشتن شما با آنها اهميت ويژه اي پيدا مي کند.

افرادي هستند که براي آزمون استرس بسياري را تجربه مي کنند که براي اين افراد شرکت در آزمون هاي شبيه سازي شده و بررسي دقيق سوالات مي تواند کمک بزرگي باشد.لازم است شرايط ازمون دادن خود را تا حد امکان با شرايط آزمون اصلي نزديک کنيد و با اين مرور کردن و تکرار شرايط در کاهش استرس خود گام بزرگي برداريد چرا که هر چه تسلط شما به سوالات آيين نامه ي اصلي بيشتر باشد و ازمون هاي بيشتري را شرکت کرده و به صورت جدي بررسي کرده لاشيد استرس کمتري خواهيد داشت.

سوالات آرمون آيين نامه ي اصلي عموما به چهار دسته مي توان تقسيم کرد.سوالات مفهومي ، تجربي ، حفظي و تحليلي.

سوالات مفهومي در واقع بخشي است که شما بايد با دانش خود و هر انچه در مورد مفاهيم و قوانين رانندگي متوجه شديد به انها پاسخ دهيد که مي تواند در هر زمينه اي باشد.

سوالات حفظي همان طور که از نامش پيداست نيازمند درک و فهم خاصي نيست بلکه مي توان با تکرار و تمرين قوانين و علايمي چون تابلو ها را به ذهن سپرد که حافظه ي تصويري هم در حفظ تابلو ها نقش موثري دارد.

سوالات تحليلي در حقيقت سخت ترين بخش سوالات است که از نظر حجمي مطالب آن بسيار کم است اما نيازمند تمرکز شما در سر جلسه ي امتحان براي پاسخگويي به آن است.با داشتن تسلط کافي مي توان بدون نياز به حفظ جزييات و تنها با دانستن کليات به اين دسته سوال ها پاسخ داد.

سوالات تجربي هم سوالاتي است که شما به طور عملي با پاسخ آن آشنا مي شويد.براي پاسخ دادن به اين سوالات شما تنها بر پايه تجربيات خود عمل مي کنيد و مطالعه اي نخواهيد داشت.

دانلود مقاله

ایندکسر

آموزش سئو